FutbolSpor

Mertekçi futbolla anıldı


Tahsin Mertekçi anısına karşı kaşıya gelen Yalova Masterleri ve Cumhuriyet Meclisi Futbol Takımı arasındaki maçı 4-3 Yalova Masterleri kazandı

 

Cumhuriyet Meclisi Futbol Takımı ile Yalova Masterleri, 2017 yılında geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Eski Milletvekili ve Yalova Spor Kulubü eski Başkanı Tahsin Mertekçi anısına futbol maçında karşı karşıya geldiler.


Meclis takımında Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, Milletvekilleri Oğuzhan Hasipoğlu, Hasan Büyükoğlu, Erhan Arıklı ve Mesut Genç de yer aldı.

Karşılaşmayı Yalova Masterleri 4-3 kazandı. Maç sonrası konuşmalar yapıldı ve anı kupaları verildi.
Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, Merhum Tahsin Mertekçi’nin sadece sporcu kişiliği ile değil, barış, huzur ve güven içerisinde insanları bir araya getirme uğraşları ile de akıllarda yer ettiğini söyledi. Uluçay, onun fikirlerini, gençlere kattıklarını her zaman ileriye taşıma arzusunda olduklarını dile getirirken organizasyonda emeği geçenleri kutladı.


Halkın Partisi Güzelyurt Milletvekili Hasan Büyükoğlu da konuşmasında Merhum Tahsin Mertekçi’nin birçok adımlar attığını ve bu adımların bugün hala hatırlandığını söyledi.
Büyükoğlu, Mertekçi’yi eskiden beri tanıdığını belirterek yaptıkları ile onun çok özel birisi olduğunu ifade etti.
Yalova Kulubü’nün eski başkanlarından Kadir Dağcan da, Master takımını temsilen yaptığı konuşmada Mertekçi’yi yapacakları etkinliklerle her vesileyle anmaya çalışacaklarını söyledi.
Yapılan konuşmaların ardından kupalar verilirken, Meclis Başkanı Uluçay, anı kupasını Tahsin Mertekçi’nin kızına verdi.Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı