Sanat

Mehmetçik 2. Eko Gün


Mehmetçik Belediye Parkı’nda saat 10.00’da yapılacak konuşmalarla başlayacak olan Eko Gün saat 18.00’e kadar devam edecek.
Joker Grubu’nun Eko günde gün boyu canlı performansı sergileyeceği etkinlikte, Mehmetçik Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Halk Dansları gösterileri; İmge ve Ayfer’den Palyaço gösterileri; Volkswagen Sevenler Kulübü’nün gösterileri KKTC’nin Demir Atları gösterileri yer alacak.

Kurulacak olan stantlarda Kıbrıs ve yöresel yemek kültürüne ait, ekmek, çörek, zeytinli, hellimli, börek, katmer, dilihti, pilavuna, gözleme, bulgur köftesi, sucuk, zivaniya, şarap, zeytin yağı, pekmez, asma yaprağı gibi yiyeceklerin satışı yapılacak.

Stantlarda el sanatları  ürünleri olan  Lekara, koza çalışmaları, sele, sepet, gibi eserlerde sergilenip satışa sunulacak.

Kıbrıs Türk Kadınlar Birliği Mehmetçik Şubesi’nden yapılan açıklamada, geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen ve yoğun ilgi gören etkinlikte stant almak isteyenlerin 0533 868 90 68; 0533 860 2518 ve 0548 850 19 71 numaralı telefonlara ulaşmaları istendi.Başa dön tuşu