“Maşa olmak istemem” - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Nisan 16, 2024
Spor

“Maşa olmak istemem”

“Maşa olmak istemem”

Sezona Göçmenköy’ün başında teknik adam olarak başlayan ve alınan kötü sonuçlar neticesinde takımın önünü açmak için üçüncü hafta görevi bırakan Osman Yıldızev, bir takıma teknik direktör olacaksa tam yetkili gidebileceğini ancak kimsenin maşası olamayacağını söyledi

 


Telsim Süper Lig’in başkent ekiplerinden Yenicami’de İltaç Karayel’den boşalan teknik direktörlük yerini doldurmak isteyen kulüp yöneticilerinin Osman Yıldızev’le görüşüp anlaştıkları yönünde basında çıkan haberlere Osman Yıldız noktayı koydu. Eğer bir takıma gidecekse tam yetkili olarak gidebileceğini ifade eden Yıldızev, kimsenin maşası olmak istemediğini ve federasyonun bu soruna artık bir çözüm bulması gerektiğini söyledi.
Sezona Göçmenköy’ün başında teknik direktör olarak başlayan ancak alınan kötü sonuçlar neticesinde takımın önünü açmak için yönetimle anlaşarak görevinden ayrılan Osman Yıldızev Havadis Gazetesi’ne çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Yıldızev gazetemize yaptığı açıklamada, “Yenicami sporcu sorumlusu Bülent Avcan benim çok eski bir dostum. Geçtiğimiz pazar günü beni telefonla arayarak Yenicami’de görev yapıp yapmayacağım konusunda fikrimi sordu. Ben de kendisine şartlarımı ortaya koydum ve gelirsem tam yetkili olarak gelirim dedim. Yenicami’den başka bir yöneticiyle resmi bir görüşmem olmadı. Ben mevcut sistemin yanlış olduğunu savunan birisi olarak herhangi bir takıma başkalarının maşası olarak gitmem. Gidersem takım üzerinde tam yetki isterim. Ödenmesi gereken cezayı ödeyip Yenicami’nin mevcut antrenörle yola devam etmesi kararı da bana göre yanlıştır. Yani parası olan kulüp ödeyecek, olmayan ödeyemeyecek. Ödenecek olan ceza ay ayda 5 bin 200 Türk Lirası’dır. Buna bir de antrenöre ödenecek maaşı eklerseniz ortaya oldukça yüksek bir miktar çıkıyor. Parası olmayan kulüpler ne yapsın o zaman? Federasyonun bir şekilde bu sorunu artık çözmesi gerekir diye düşünüyorum” dedi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar