Martin Scorsese'den Bob Dylan belgeseli - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Şubat 23, 2024
SanatSinema

Martin Scorsese’den Bob Dylan belgeseli

Ünlü yönetmen Martin Scorsese, efsanevi müzisyen Bob Dylan’ın hayatından bir kesiti belgesel film haline getiriyor. Belgesel Netflix’te gösterilecek.

Efsanevi müzisyen Bob Dylan’ın hayatı belgesel film oluyor. Martin Scorsese’nin yöneteceği belgesel, Netflix’te yayınlanacak.

Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story adlı belgeselin 12 Haziran’da yayında olması bekleniyor.


Filmin sadece Netflix’te gösterilmeyerek seçkin sinemalarda da gösterime girecek olması Oscar Akademisi’nin ilk kuralını karşılamayı hedeflediğini, dolayısıyla ödül için yarışacağını gösteriyor.

Londra, Paris, Washington, New York, Los Angeles gibi yalnızca önemli şehirlerde vizyona girecek olan film, Bob Dylan’ın 1975 yılında sergilediği performansı konu ediniyor.

Bob Dylan’ının 1975 yılında yaşadıklarına odaklanan film, Martin Scorsese ve Bob Dylan’ın ilk işbirliği değil. İkili daha önce de 2005 yılında bir belgesele imza atılmış ve Dylan’ın 1961-1966 yılları arasındaki müzikal performansıyla ilgili bir film çekmişti.

Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story belgeseli için 1975 yılında Bob Dylan’a ait olan canlı performanslar, 14 CD ve 148 şarkıdan oluşan ekipmanlar kullanıldı.

Filmin Türkiye’de gösterime girip girmeyeceği henüz bilinmiyor.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar