Mangal ateşinden önce çöp ateşi yakıldı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
KıbrısManşet

Mangal ateşinden önce çöp ateşi yakıldı

Duygu ALAN

Bayramın ilk günü aile ziyaretlerini tamamlayan bazı vatandaşlar dün günü piknik yaparak değerlendirdi.  En çok rağbet gören Boğaz Piknik Alanı, pislikten geçilmeyince vatandaş önce temizlik yaptı sonra piknik sepetlerini açtı

 YAKARAK İMHA: Bayram Pikniği için Boğaz Piknik Alanı’nı tercih eden yurttaşlar karşılaştıkları pislik karşısında çaresiz kaldı. Piknikten önce etrafa saçılan çöpleri topladılar ancak çöp kutuları ağzına kadar dolu olunca çareyi çöpleri yakmakta buldular

TEMİZLERKEN KİRLETTİLER:  Piknik alanını çöplerden temizlerken çöpleri yakarak havayı kirleten vatandaşlar benzer durumlar yaşanmaması için alanı kullananlara çağrıda bulundu: Herkes giderken çöpünü götürürse bu manzara yaşanmaz

piknik

Bayram tatilini fırsat bilen bazı vatandaşlar, bayramın ikinci gününü piknik yaparak geçirdi.


Boğaz Piknik Alanı’nda dün bayram mangalları yandı, eş dost bir araya gelip keyifli saatler yaşadı.

Piknik eğlencesinin tadını en fazla yaşayan ise yine çocuklar oldu.

Yetişkinler, mangal başında sohbet ederek, kurdukları masalarda tavla oynayarak zamanı değerlendirirken çocuklar, top oynadı, alandaki oyun parkında eğlendi.

Boğaz Piknik Alanı’nda dün keyifleri kaçıran tek olay çevre kirliliği oldu.

piknik1

Kirlilik üzdü

Boğaz Piknik Alanı’nda çoluk çocuk çam havası alıp, yemeklerini doğanın eşsiz güzelliği ile yemek isteyen vatandaşlar, ciddi bir çevre kirliliği ile karşılaştı.

Boğaz Piknik Alanı’nda dolup taşan çöp konteynırları, doğaya bırakılan çöpler, piknik masalarının üzerinde bırakılan atıklar, dün alanı ziyaret edenleri oldukça üzdü.

Vatandaşlar, piknik çantalarını açmadan önce oturacakları masayı temizledi, ardından da yakın çevresindeki çöpleri topladı.

Vatandaş çöpleri yaktı

Boğaz Piknik Alanı’nda dün piknik yapmak isteyen bazı vatandaşlar, tüm çöp konteynırlarının dolması nedeni ile topladıkları çöpleri yakma yöntemini tercih etti.

Mangal ateşinden önce çöp ateşi yakan vatandaşlar, yakın çevresinden topladığı naylon poşetleri, kartonları ve benzeri atıkları yakarak imha etti.

 

Vatandaş bu kez halka çağrı yaptı

Boğaz Piknik Alanı’nda dün vatandaşların tümü çevre kirliliğinden şikayet etti. Havadis’e konuşan vatandaşlar, çevre duyarlılığına işaret ederek, “Bu doğa hepimizin lütfen doğaya ve birbirimize karşı saygılı olalım, çöpleri çevreye atmayalım” diye çağrıda bulundu.

Vatandaşlar, “Sürekli yetkililere çağrıda bulunuyoruz ancak yetkililer, temizliyor, kirleten vatandaşlardır. Nasıl bulmak istiyorsak öyle bırakmak lazım.” diye konuştu.

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar