Spor

Mancini: Bana ‘homoseksüel’ dedi

Napoli'yi 2-0 yendikleri maçın ardından öfkeli bir şekilde açıklamalar yapan Roberto Mancini, Ljajic'in golünden hemen önce rakip takımın teknik direktörü Maurizio Sarri ile yaşadığı gerilimi anlattı.
"HOMOSEKSÜEL OLSAM BUNUNLA GURUR DUYARIM"
İtalyan teknik adam, kameralara da yansıyan anları, "Gidin Sarri'ye sorun. Kendisi tam bir ırkçı ve ayrımcı. Bana saldırdı, ırkçı ifadeler kullanmaktan çekinmedi. Bana 'homoseksüel' dedi. Futbolda bu gibi adamlara yer olmamalı" dedi.
Yaşananları dördüncü hakemin de gördüğünü, ama bir şey yapmadığını vurgulayan Mancini, "Eğer homoseksüel olsaydım bununla gurur duyardım" şeklinde konuştu.
SARRI: SAHADA YAŞANAN SAHADA KALMALI
Maurizio Sarri, maç sonu soyunma odasına giderek Mancini'den özür dilediğini, ancak özrü kabul etmediği gibi İtalyan hocanın kendisine hakaretler ettiğini belirterek, "Mancini benden yakınmış, ama sahada olan şeyler sahada kalmalıdır. Mertens'e verilen kırmızı karttan dolayı sinirliydim. Bunların olmaması daha iyiydi, ama bu gibi şeyler zaten hep sahalarda yaşanan şeyler. Bunlar sahaların klasik kavgalarıdır. Sözlerimde bir ayrımcılık ya da eşcinsellik karşıtlığı yoktur. Onu incitmiş olabilirim. Mancini'nin özrümü kabul etmesini istiyorum. Bir spor adamı dilenen özrü kabul etmeli. Ancak bana ettiği hakaretlerden dolayı ben de kendisinden bir özür bekliyorum" ifadelerini kullandı.
HOMOFOBİ SUÇLAMASI
Yaşananların ardından Sarri'ye sosyal medyada tepkiler gecikmedi ve homofobik ve ırkçı olmakla suçlandı.
Twitter'da dün akşamın en çok konuşulan konusu haline gelen kavga, sosyal medya kullanıcılarını ikiye böldü.
Sarri'yi savunanlar, "Bunlar zaten her yerde; okullarda, sokaklarda, kafeteryalarda, statlarda söylenen olağan sözlerdir. Mancini'nin bir kurban gibi davranması yanlış. O tam bir tilki" gibi mesajlar yayınladı. Mancini yanlıları ise, "Sarri İtalya'nın en iyi teknik direktörleri arasında yer alabilir, ama bir cahildir ve bundan dolayı cezalandırılmalıdır" görüşünde birleşti.
"İTALYA'DA FUTBOL ERKEK OYUNUDUR"
Maurizio Sarri, geçtiğimiz sezon yaptığı, "Futbol homoseksüelere göre bir oyun değil. İtalya'da futbol erkek oyunudur. Daha fazla hakem düdüğü duymak isterseniz İngiliz futbolunu izlersiniz. Nitekim orada homoseksüeller maç oynuyor" yönündeki açıklamalar nedeniyle İtalya Futbol Federasyonu'ndan ceza almıştı. Esma Çakır (DHA)

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı