Spor

LTL’den dev şölen


Bahadır AYNA

Lefkoşa Türk Lisesi 7. Spor Şenlikleri etkinliği gerçekleştirildi. Havanın güzel olması etkinliğin seyrinde ilerlemesini sağladı. Etkinlik sabah saat 08.30’da başlayıp 13.00’te bitti. LTL bu etkinlik için 3 hafta önceden müsabakalara başlamıştı, dün de bu müsabakaların finalleri yapılıp ödüller verildi. Etkinlik gönüllü öğrencilerin bisikletleri ile Lefkoşa’yı polis eşliğinde gezmesi ile başladı. Ardından okulun folklor grubu gösterilerini sergiledi. Okul müdürü Meryem Öksüzoğlu bu etkinliği her yıl bir gün yapıldığını, amacının ise öğrencilerin spor alışkanlıkları kazanmaları olduğunu söyledi.Darts turnuvasının birincisi Salih Kotçat madalya ile ödüllendirildi

Şölen hareketli geçti
Lefkoşa Türk Lisesi dün 7. Spor Şenlikleri etkinliği çerçevesinde 10 spor dalında yarışıldı. Bunlar; kız-erkek futbol, kız-erkek basketbol, masa tenisi, darts, basketbol atışı, torba yarışı, yumurta yarışı, koca ayak yarışı, ayak voleybolu, voleybol ve bunların yanında okulun folklor grubu, kız modern dans grupları gösteri yaptı.

 

Hünerler sergilendi
LTL müzik grubundan iki baterist şölen alanında atışmalarda bulundu. Karşılıklı baterilerini kuran iki öğrenci diğer öğrencilerden büyük ilgi gördü. LTL eski kaptanlarından Ertan Birinci’nin okul öğrenci numaralarından yaptığı çekilişle Şükrü Günsoy isimli bir öğrenciye bisiklet hediye edildi. Ardından müsabakalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Dereceye girenler
Yapılan etkinliklerde derece girenler şöyle: Darts 1. Salih Kotçat, yumurta yarışı 1. Şifa Selçuklu, masa tenisi 1. Mehmet Tufancan, basketbol 10 B sınıfı, futbol kız 12 fen sınıfı, futbol erkek 12 sosyal, ayak voleybolu 12 dil sınıfı 1’incilik ödülleri aldı. Bisiklet gezisine katılanlara anı madalyası verildi.

Lefkoşa Türk Lisesi dün 7. Spor Şenlikleri etkinliği kapsamında yapılan basketbol maçı çekişmeli geçti

 

Fotoğraflar: İbrahim Beton MercanBaşa dön tuşu