LTB Yasta - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Nisan 20, 2024
Kıbrıs

LTB Yasta

LTB Yasta

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Defin İşleri Şubesi’nde çalışan ve Lefkoşa’nın tanınmış isimlerinden Fikret Hakan Şenhan, Mersin’de (Tarsus) dün öğlen saat 14.00 sıralarında kalp krizi geçirdi.
Fikret Hakan Şenhan, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
Umre hazırlıkları yapan Şenhan, Mersin’e pasaport işlemlerini yaptırmak üzere gitmişti.

Umre’ye gidecekti
LTB’de uzun yıllar görev yapan Fikret Hakan Şenhan, Lefkoşa’da birçok cenazede görev aldı.
Evli ve iki çocuk babası olan Fikret Hakan Şenhan, uzun süre Lefkoşa’da Samanbahçe bölgesinde bulunan evinde ikamet etti.
Şenhan, eşi ve çocuğu ile birlikte yaklaşık 3 yıldır da Kırıkkale köyünde kayınvalidesinin evinde yaşıyordu. Fikret Hakan Şenhan, Umre’ye gitmek için hazırlık yapıyordu.


Ölümü derinden üzdü
Fikret Hakan Şenhan’ın ani ölümü sevenlerini ve arkadaşlarını derinden üzdü. Havadis’e konuşan LTB Defin İşleri Şubesi yetkilisi Mehmet Abacılar, “Fikret’in vefatı hepimizi çok üzdü. Duyduğumuz acı tarifsiz. İşimiz gereği birçok canı yanan insan gördük, hepsi ile ayrı ayrı üzüldük. Ancak, ölen insanın kendi yakını olunca üzüntüsü daha başka oluyormuş. Fikret arkadaşımız, mükemmel bir insandı. Burada hepimiz aile gibiydik. O da ailemizin parçasıydı. Kendisine Allah’tan rahmet ailesine başsağlığı, sevenlerine sabır diliyorum” dedi.

Bugün Lefkoşa’da toprağa verilecek
LTB çalışanı Fikret Haklan Şenhan’ın cenazesi, özel bir hava yolu şirketi ile bugün saat 08.30’da KKTC’ye getirilecek. Fikret Hakan Şenhan, bugün İsmail Safa Camii’nde kılınacak öğle namazının ardından Lefkoşa Kabristanlığı’nda toprağa verilecek.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar