Sanat

LTB EMAA Sanat Kursları Sergisi beğeni topladı


Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ve Akdeniz-Avrupa Sanat Derneği (EMAA)ortaklığında düzenlenen 2018 Bahar Dönemi Kursları’nın sergi açılışı yapıldı ve kurslara katılanlara belgeleri takdim edildi. Başkent Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe LTB Başkanı Mehmet Harmancı, EMAA Başkanı Zehra Şonya, kurslara katılan çocuklar ve aileleri ile sanatseverler katıldı.

Harmancı: Aydınlık bir geleceğin örülmesi sanatla başarılabilir

Kursun açılış konuşmasını yapan Başkan Mehmet Harmancı, LTB olarak EMAA ile birlikte uzun yıllardır bu birlikteliği sergilediklerini anımsatarak üretkenliğin, bir arada oluşun ve aile ortamının geliştiğini görmekten büyük memnuniyet duyduğunu belirtti.

Bahar Dönemi Sergisi’ni açarken, Yaz Dönemi kurs kayıtlarının da tamamlandığını, yine yoğun bir ilgi olduğunu belirten Başkan Harmancı, “Demek ki kurslar Lefkoşalılar tarafından çok sevildi” dedi.

Başkan Harmancı, aydınlık bir gelecek örülmesinin sanatla başarılabileceğini, özgür bireyler yetiştirmenin bu açıdan önemli olduğunu vurgularken, birincil hedefin onları yaratıcılıklarını geliştirmelerine yardımcı olmak, düşünebilecekleri, tartışabilecekleri ve farkındalıklarını ortaya koyabilecekleri ortamlar sağlamak olduğuna işaret etti ve bu işbirliği ile bunu başardıklarını belirtti.

Belge alan çocuklar dondurma keyfi yaptı

Başkan Harmancı’nın konuşmasının ardından kurslara katılım gösterenlere belgeleri LTB Başkanı Mehmet Harmancı, EMAA Başkanı Zehra Şonya, Belediye Meclis Üyeleri ve kurs eğitmenleri tarafından takdim edildi. Etkinlik sonunda dondurma ikramı ise kursiyer çocukları mutlu eden bir güzellik oldu.

 

 

 

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı