Londra'da Asya bebek için yardım pikniği - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mayıs 18, 2024
KıbrısManşetYaşam

Londra’da Asya bebek için yardım pikniği

İngiltere Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi asya ebbek için yardım pikniği

İngiltere Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi, londra’da düzenlediği 30 Ağustos Zafar Bayramı kutlama etkinliğinde SMA hastası Asya bebek için yardım yaptı.

İngiltere Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi tarafından Güney Londra’nın Greenwich bölgesindeki düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamasında Asya (Polatlı) bebek için yardım etkinliği gerçekleştirildi.

Blackheath Common parkta düzenlenen kutlama ve yardım etkinliğine, geçen hafta göreve başlayan KKTC Londra Temsilcisi Büyükelçi Çimen Keskin, Konsolos Buket Kop, II. Sekreter Namık Cafer ve III. Sekreter İsmail Şahinoğlu ile birlikte katıldı.


Konsey Başkanı Ayşe Osman katılımcılara teşekkür ederek, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programında, Asya bebeği yaşatmasına katkıda bulunmak amacıyla piknik etkinliği düzenlediklerini kaydetti.

Piknik etkinliğine katılarak, 10 aylık Asya bebeğin sinir hücrelerinin güçsüzlük kas kayıbı ve hareketlerinin zayıflığına sebep olan SMA Tıp 1 hastalığının tedavisine katkıda bulunmak istediklerinin altını çizen Osman, “Bu önemli günde pikniğe gelen ve destek veren duyarlı toplumumuzun gönülden teşekkür ederiz. Ayrıca, KKTC Londra Temsilci Büyükelçi Çimen Keskin’e ayağının tozu ile etkinliğe katılması bizleri çok sevindirdi. Kendilerine, Konsolos Buket Kop, Namık Cafer ve İsmail Şahinoğlu’na da teşekkür ederim” dedi.

“İNŞALLAH AMACINA ULAŞIR”

KKTC Londra Temsilcisi, Büyükelçi Çimen Keskin de burada yaptığı açıklamada, Asya bebeğe yardım için düzenlenen pikniğe katılmaktan dolayı memnuniyetini ifade ederek, “Londra’da ilkgörev haftam. Kıbrıs Türk Diasporasının en yoğun ve güçlü olduğu bir yerde bulunmanın onurunu ve gururunu yaşıyorum. Yeni gelen diplomat arkadaşlarla bu ilk etkinliğimiz.Tam bir ekip olarak burada hazır bulunduk. Kıbrıs Türk insanının böyge bir olay karşısında tek yumruk olarak biraarada bulunması ve güçlü desteği beni çok duygulandırdı. İnşallah amacına ulaşacaktır” diye konuştu.

Pikniğe katılanlar koronavirüs salgını nedeniyle uzun aradan sonra tekrar biraraya gelirken, yaptıkları yardım ile de Aysa bebeğin tedavisi için katkıda bulundular.

kaynak: Eurovizyon

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar