Ligin yarısı tehlikede - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Haziran 13, 2024
Spor

Ligin yarısı tehlikede

Ligin yarısı tehlikede

Futbolda sezonun bitmesine 2 hafta kaldı ve Süper Lig’de özellikle küme düşme potasında yaşanan mücadele tüm heyecanı ile sürüyor. Ligdeki 14 takımdan yarısı kümede kalma yolunda müthiş bir mücadele veriyor. Lige haftalar önce veda eden Göçmenköy’ün ardından direk küme düşecek ikinci takının ve play-out oynayacak 4 takımın son hafta belli olabileceği bir sezon yaşanıyor.
Şu anda direk küme düşecek sırada yer alan ve en yakın takımın 4 puan gerisinde bulunan Türk Ocağı’nın oynayacağı 2 maçı kazanabilme ihtimalinin yüksek olması 2 takımı da sıkıntıya sokuyor. Ocak ile birlikte Gençlik Gücü, Serdarlı ve Mağusa Türk Gücü de direk küme düşme tehlikesi yaşayan takımlar.
Serdarlı’nın Cihangir deplasmanı ve içerde Kaymaklı maçları var. Türk Gücü ise Lefke deplasmanı ve Lapta maçı ile sezonu tamamlayacak. Play-out dışında kalma mücadelesi veren Cihangir ile Lapta’nın bu hafta Serdarlı ve Türk Gücü ile yapacağı karşılaşmalar Türk Ocağı’nı direk ilgilendiriyor. Türk Ocağı ayrıca, 6 puan gerisinde olmasına rağmen ikili averajda Gençlik Gücü’ne karşı da üstünlüğü bulunuyor. Ocak’ın ezeli rakibi olan ancak ligde bir iddiası kalmayan Doğan karşısında alacağı galibiyet play-out oynama ihtimalini son haftaya taşıyacak.
Play-out oynayacak 4 takımın kimler olacağı ise 7 takım arasında belirlenecek. Ocak, Serdarlı, Türk Gücü, Gençlik Gücü, Hamitköy, Lapta ve Cihangir takımlarından 4’ü play-out oynayacak.
Bu bölgede yer alan takımlardan geride kalan 2 haftayı en avantajlı tamamlayan Hamitköy olurken, en kötü performans Ocak’tan geldi. Hamitköy 2 haftada 4 puan toplarken Ocak puan alamadı.
Geride kalan iki haftada Lapta 1 puan, Cihangir 3 puan, MTG 1 puan, GG 3 puan, Serdarlı ise 3 puan toplayabildi.

7 takımın geri kalan maçları şöyle:
Cihangir (31)
Serdarlı
Hamitköy (D)


Lapta (30)
Göçmenköy
M.Türk Gücü (D)

Hamitköy (30)
B.Bağcıl (D)
Cihangir

G.Gücü (29)
K.Kaymaklı
Yenicami

Serdarlı (27)
Cihangir (D)
K.Kaymaklı

MTG (27)
Lefke (D)
Lapta

T.Ocağı (23)
Doğan T.B.
Göçmenköy (D)

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar