Lig renkli başladı

3 Ekim 2013 Perşembe | 14:17
Lig renkli başladı
Kıbrıs Town Houses

KART GÖRMEYEN YOK:

Süper Lig’de mücadele eden 14 takımdan, sezonun ilk haftasında kart görmeyen takım olmadı. İlk haftadaki 7 karşılaşmada 31 sarı kart ve 3 kırmızı kart çıktı. Süper Lig’de geçtiğimiz sezonun ilk haftasında 35 sarı ve 5 kırmızı kart çıkmıştı

LEFKE VE ÇETİNKAYA ZİRVEDE:
Süper Lig’in ilk haftasında Lefke biri çift sarıdan kırmızı olmak üzere 5 sarı 1 kırmızı kartla en çok kart gören takım oldu. Çetinkaya ise 4 sarı kartla en fazla sarı kart gören ikinci takım olurken, Hamitköy ve Yeniboğaziçi de diğer kırmızı kart gören takımlar

Ahmet ÖZSOY

Futbolda 2013-2014 sezonu ilk haftası geride kalırken Süper Lig’deki karşılaşmalarda çıkan sarı ve kırmızı kartlar dikkat çekti. Süper Lig’de ilk hafta oynanan 7 maçta toplam 31 sarı ve 3 kırmızı kart çıktı. Süper Lig’de geçtiğimiz sezonun ilk haftasında 35 sarı ve 5 kırmızı kart çıkmıştı.
Süper Lig’de sezonun ilk haftasında kart görmeyen takım olmadı. Her maçta ve her takıma en az bir sarı kartın çıktığı açılış maçlarında en fazla kart gösterilen maç Lefke’de oynandı.
Lefke ile Yenicami arasındaki mücadelede 8 sarı (biri çift sarı) 1 kırmızı kart gösterildi. Sezonun ilk haftasında Lefke takımı biri çift sarı olmak üzere 5 sarı kart görürken, Yenicami’ye ise 3 sarı kart gösterildi.
Süper Lig’in ilk haftasında Lefke ile birlikte kırmızı kart gören diğer takımlar Hamitköy ile Yeniboğaziçi oldu. Yeniboğaziçi takımına çift sarıdan kırmızı gösterilirken Hamitköy’de ise penaltıya sebebiyet verilen kaleci direk kırmızı kart gördü.

Çetinkaya ikinci sırada
Süper Lig’in ilk haftasında en fazla sarı kart gören ikinci takım Çetinkaya oldu. Çetinkaya-Gençlik Gücü karşılaşmasında sarı-kırmızılılar 4 sarı kart görürken, Gençlik Gücü maçı tek sarı kartla tamamladı. Çetinkaya takımı geçtiğimiz sezona da 3 sarı kart ve 1 kırmızı kartla başlamıştı.
Sezonun ilk haftasındaki kart durumu aşağıdaki şekilde oluştu:
Takımlar  SK  KK
Doğan T.B.  2  0
M.Türk Gücü  1  0
Yalova  2  0
Serdarlı  2  0
M.Menekşe  1  0
Hamitköy  2  1
Lefke  5(çift)  1
Yenicami  3  0
Kaymaklı  2  0
Cihangir  2  0
Çetinkaya  4  0
G.Gücü  1  0
B.Bağcıl  1  0
Y.Boğaziçi  3(çift)  1