Liderin fikstürü zorlu - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Spor

Liderin fikstürü zorlu

Süper Lig’de lider Çetinkaya’nın en yakın rakibi Yenicami’nin 6 puan önünde son 7 haftaya girmesi şampiyonluk yarışında avantajını artırdı. Yenicami’nin 17 hafta sonra yenilmesi ile puan farkının 6’ya çıkmasından sonra gözler geri kalan maçlara çevrildi

Lider Çetinkaya ile Yenicami takımlarının geri kalan karşılaşmaları hayli zorlu. İki takım bitime 1 hafta kala “Tepe”de karşılaşması olacak. Doğan ve MTG deplasmanlarına da gidecek iki takımdan Çetinkaya’nın Lefke ve Kaymaklı ile de iç sahada maçı var


Ahmet ÖZSOY-Futbol Süper Ligi’nde sezonun bitimine 7 hafta kala lider Çetinkaya puan farkını açtı. Liderin en yakın takipçisi Yenicami’nin 17 haftadır devam eden yenilmeme grafiği pazar günü sona erdi. Aralarında 3 puanlık fark ile 19’uncu haftaya giren Çetinkaya ile Yenicami takımlarından Yenicami’nin haftayı yenilgi ile tamamlaması farkın 6’ya çıkmasını sağladı ve Çetinkaya büyük avantaj sağladı.

Yenicami’nin pazar günü Cihangir’e 1-0 yenilmesi zirvede hesapları önemli oranda değiştirdi. Cihangir’in sezonun ikinci devresindeki ilk galibiyetini alması, Yenicami’nin de 17 haftalık yenilmeme serisini kaybetmesi Çetinkaya’nın işine geldi.
Ligin zirvesinde Çetinkaya’nın ikinci Yenicami’ye 6 puan fark atması, üçüncü Kaymaklı’nın ise 11 puan önünde son 7 haftaya girmesi şampiyonluk yarışındaki avantajını artırdı. Özellikle Çetinkaya ile Yenicami takımlarının sezonun geri kalan 7 haftasında karşılaşacakları maçlara baktığımızda, iki takımı da birbirinden kritik mücadeleler bekliyor.

Mağusa, Girne deplasmanları var

Süper Lig lideri Çetinkaya da ikinci Yenicami da sezonun geri kalan haftalarında Girne ve Mağusa deplasmanlarına gidecek. İki takımın sezonun bitimine 1 hafta kala Yenicami ev sahipliğinde karşılaşacak olması da yarışa renk katıyor.
Çetinkaya’nın Yenicami’ye göre daha dişli takımlarla karşılaşmalarının olması da dikkat çekiyor. Çetinkaya ve Yenicami’nin Mağusa Türk Gücü ile Doğan Türk Birliği deplasmanlarındaki maçları yanı sıra Çetinkaya’nın üçüncü Kaymaklı ve güçlü Lefke ile de maçı var. Küme düşen Göçmenköy ile iki takım da karşılaşacak. Yenicami’nin kümede kalma veya play-out hattında bulunmama için mücadele veren Serdarlı, Hamitköy ve Gençlik Gücü ile de maçları var.

İşte iki takımın sezonun geri kalan haftalardaki maçları:
Çetinkaya         Yenicami
Doğan (D)        Serdarlı (D)
Göçmenköy     Hamitköy
MTG (D)           Doğan T.B. (D)
K.Kaymaklı     Göçmenköy
G.Gücü            MTG (D)
Yenicami (D)  Çetinkaya
Lefke               G.Gücü (D)

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar