Levent yolu yarıladı: 28-56 - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Şubat 25, 2024
Spor

Levent yolu yarıladı: 28-56

Levent yolu yarıladı: 28-56

Yakın Doğu takımı oyuncularının bazılarının hasta olması ile altı kişi çıkarken, Levent rakibi karşısında zorlanmadan kazandı

Tonguç KOTAK


Telsim Basketbol Genç Bayanlar Ligi final serisinde Levent Spor, Yakın Doğu Üniversitesi’ni 56-28 yenerek seriyi 2-0 yaptı.
Yakın Doğu Koleji Spor Salonu’nda oynanan maça Yakın Doğu takımı oyuncularının bazılarının hasta olması ile altı kişi çıkarken, Levent rakibi karşısında zorlanmadan kazandı.
Maça iyi başlayan taraf Levent Spor oldu ve ilk anlardan itibaren üstünlüğü ele alarak farkı açmaya başladı ve ilk yarıyı da 36-14 önde tamamladı.
İkinci yarıda Levent’in farkı açması beklenirken, Yakın Doğu sahada olan oyuncularının dirençli oyunları ile farkın açılmasına izin vermedi.
Üstün oyununu maç sonuna kadar devam ettiren Levent Spor, Yakın Doğu Üniversitesi’ni 56-28 yenerek seriyi 2-0 yaptı. Üç maç kazanım üzerinden oynanan final serisinin ikinci maçı yarın akşam saat 18.00’de Atatürk Spor Salonu’nda oynanacak.
Gecenin diğer maçında ise Küçük Bayanlar Ligi’nde oynandı ve Levent Spor deplasmanda Yakın Doğu Üniversitesi’ni 43-37 yendi.

BEKLENEN ÇEKİŞME OLMADI… Genç Bayanlar’da finalin ilk maçında beklenen çekişme yaşanmadı
Fotoğraf: Havva ARABACIOĞLU

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar