“Kupa bizim olacak” - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Şubat 26, 2024
Spor

“Kupa bizim olacak”

“Kupa bizim olacak”

Koop Spor Antrenörü Emrah Güven, “Çok zorlu bir final serisi bizleri bekliyor. Takımıma inancım tam ve daha iyi kadro olduğumuzu düşünüyorum. Kazanmak için her şeyi yapacağız” açıklamasını yaptı

 Yenicami Antrenörü Ahmet Güreralp ise “Sezon boyunca iyi oynadık ve buralara geldik. En az rakibimiz kadar güçlüyüz. Rakibin güçlü yanlarını biliyoruz Ancak biz de iyi yönlerimiz sahaya yansıtırsak şampiyon olmayı başarırız” dedi


Tonguç KOTAK

Basketbol Büyük Erkekler Ligi finalistleri Koop Spor ile Yenicami Antrenörlerini final öncesi Havadis’te buluşarak hem final öncesinde birbirlerine başarılar dilediler hem de iddialı açıklamalar yaptılar.
Koop Spor Antrenörü Emrah Güven ile Yenicami Antrenörü Ahmet Güreralp, Havadis’in konuğu olurken iki deneyimli antrenör de dostluk mesajları vererek finalin güzel geçmesi temennisinde bulundular.

Güven: Hedefimiz özlediğimiz şampiyonluğa ulaşmak

Normal sezonu lider tamamlayan ve play-off’ta da zorlanmadan finale çıkan Koop Spor bu kez gözünü uzun bir süredir şampiyonluk yaşamadığı olaya odaklandı.
Koop Spor Antrenörü Emrah Güven, “Çok zorlu bir final serisi bizleri bekliyor. Takımıma inancım tam ve daha iyi kadro olduğumuzu düşünüyorum. Kazanmak için her şeyi yapacağız.
Final serisine iyi hazırlandık. Büyük bir özveri ile oyuncularım çalışıyorlar. Hedefimizde Koop Spor’un uzun zamandır alamadığı şampiyonluğu kazanmaktır. Ben ve oyuncularım buna yürekten inanıyorum. Kenan dışında sakat oyuncumuz yok. Kemal ve Tayfun’un sakatlıkları geçti ve hazır hale geldiler. Kadro olarak rakipten daha iyi oyunculara sahibiz. Ben bu şampiyonluğun geleceğini düşünüyorum. Tüm Koop ve basketbol severleri salona bekliyorum” diye konuştu.

Güreralp: Rakibimiz kadar güçlüyüz

Geçtiğimiz sezonun tüm kupalarını toplayan ve bu yıl da Telsim Federasyon Kupası’nı kazanan Yenicami şimdi de gözünü Telsim Lig şampiyonluğuna dikti.
Siyah beyazlıların deneyimli hocası Ahmet Güreralp de Havadis’e yaptığı ziyarette takımına güvendiğini açıkladı.
Güreralp, “Sezonu iyi oynayarak geçirdik. Finalde de iddialıyız en az rakibimiz kadar şampiyonluk şansımız var. En az rakibimiz kadar güçlüyüz. Rakibin güçlü yanlarını biliyoruz ancak biz de iyi yönlerimiz sahaya yansıtırsak şampiyon olmayı başarırız. Takımımın formu beni umutlandırıyor. Tüm Yenicami ve Basketbol severleri final serisindeki maçlara bekliyoruz. Hak eden kazansız” dedi.

Federasyondan basın toplantısı

Basketbol Federasyonu bugün Telsim Basketbol Büyük Erkekler Ligi final serisi öncesi bir basın toplantısı düzenliyor.
Lefkoşa Merit Hotel’de gerçekleşecek olan toplantı saat 16.00’da olacak. Basın toplantısına Basketbol Federasyonu, sponsor firma Telsim ile finalist Koop, Yenicami antrenörleri ve oyuncuları katılacaklar.


FİNALİSTLER, HAVADİS’TE…
Koop Spor Antrenörü Emrah Güven ile Yenicami Antrenörü Ahmet Güreralp final serisi öncesinde Havadis’te buluştular (Fotoğraflar: Mustafa ŞENAL)

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar