Lefkoşa’da trafik çilesi bitmiyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mayıs 25, 2024
KıbrısManşet

Lefkoşa’da trafik çilesi bitmiyor

lefkoşa trafik

Başkent Lefkoşa’da yılan hikayesine dönen çevre yolu inşaatının tamamlanmaması  özellikle sabah saatlerinde kent girişlerinde trafiği çekilmez hale getiriyor

GİRİŞ DE ÇIKIŞ DA ÇİLE: Hamitköy, Gönyeli ve Girne’den Lefkoşa’ya girişlerde hafta içi her sabah 07.30-09.00 saatleri arasında trafik kilitleniyor. İş çıkış saatlerine denk gelen, öğleden sonra 15.30-16.30 arasında ise aynı noktalarda Lefkoşa’dan çıkışta yığılma oluyor. Vatandaşlar uzun kuyruklarda dakikalarca beklemek zorunda kalıyor

Duygu ALAN

Lefkoşa’ya Hamitköy, Gönyeli ve Girne’den girişlerde her sabah yollarda uzun araç kuyrukları oluşuyor.

Lefkoşa’ya girişlerde yolların belli bir noktada veya mesafede daralması, yolları kullanan araç sayısının artışı, trafik ışıklarındaki yeşil ışık süresinin kısa olması ve araçların ilerleme hızı trafik yoğunluğunun artmasına neden oluyor.


Başkent’te giriş noktalarında hafta içi her sabah 07.30-09.00, öğleden sonra 15.30-16.30 saatleri arasında yaşanan trafik sıkışıklığı yolculara zaman kaybettiriyor, daha fazla yakıt kullanılmasına neden olurken bu durum hava kirliliğine ve petrol kullanımının armasına neden oluyor.

lefkoşa trafik

Stres yüklüyor

Trafikte sıkışıklık acil durumlarda, taşıtların hızlı bir şekilde ilerlemelerini de engellerken sürücülerin ve yolcuların bu zaman dilimlerinde ciddi stres yaşamalarına neden oluyor.

Trafikteki yoğunluk nedeni ile çileden çıkıp, trafik kurallarını çiğneyen ve aşırı stres yüklenen sürücüler için trafik kazaları da kaçınılmaz oluyor.

Her gün bir kaza yaşanıyor

Başkent Lefkoşa’ya Gönyeli’den ve Hamitköy’den giriş yollarında trafiğin yoğun olduğu saatlerde hemen her gün trafik kazası meydana geliyor.

Geneli hafif hasarlı olan bu kazalar, ya arkadaki aracın önündeki araca çarpması sonucu gerçekleşiyor veya da sürücünün geçiş hakkı almadan şerit değiştirmesi sonucu geçmek istediği şeritte seyreden araç ile çarpışması neticesinde meydana geliyor.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar