Lefkoşa ve Gazimağusa'da uyuşturucu operasyonu: 2 tutuklu - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
KıbrısManşet

Lefkoşa ve Gazimağusa’da uyuşturucu operasyonu: 2 tutuklu

Lefkoşa ve Gazimağusa’da Narkotik ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonlarda 1 kilo 5 gram hintkeneviri ve 50 gram sentetik cannabioid ele geçirildi.

Lefkoşa ve Gazimağusa’da Narkotik ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonlarda 1 kilo 5 gram hintkeneviri ve 50 gram sentetik cannabioid türü uyuşturucu madde ve 10 bin 400 TL ele geçirilirken 2 kişi tutuklandı.


HİNTKENEVİRİ TASARRUFU

18.04.2024 tarihinde, saat 14:30 sıralarında, Lefkoşa’da, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü Ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon (Kelepçe Operasyonu) kapsamında, C.A.N.(E-30)’nin üzerinde ve O.A.O.(E-31) ile birlikte kalmakta oldukları ikametgahta yapılan aramalarda, tasarruflarında toplam 1 kilo 5 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi ve uyuşturucu madde satışından temin edildiğine inanılan toplam 10.400 TL nakit para tespit edilerek emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıslar ve mesele ile bağlantısı olduğuna inanılan O.C.A.(E-25) tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

 

SENTETİK CANNABİNOİD TASARRUFU

18.04.2024 tarihinde, Gazimağusa’da, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü Ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon (Renkli Zehir Operasyonu)  kapsamında, F.K.(E-47)’nin kalmakta olduğu ikametgahta yapılan aramada, tasarrufunda yaklaşık 50 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde içerdiğine inanılan toplam 52 adet muhtelif ebatlarda karton kağıt parçaları tespit edilerek emare olarak alınmıtır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devem etmektedir.

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar