Lefkoşa Mezarlığı'nda Anneler Günü İçin Çalışma var - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Ocak 27, 2023
Kıbrıs

Lefkoşa Mezarlığı’nda Anneler Günü İçin Çalışma var

Lefkoşa Mezarlığı'nda Anneler Günü İçin Çalışma var

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Anneler Günü’nde yapılacak kabir ziyaretleri için Lefkoşa Mezarlığı’ndaki yoğunlaştırılmış çalışmaları tamamladı.

Vatandaşların büyük önem verdiği bu günde sevdiklerini anmak için Lefkoşa Mezarlığı’na gideceklerin rahat ve temiz bir ortamda bulunabilmesi adına geçtiğimiz haftalarda diğer bazı belediyelerden de takviyeler alarak başlatılan temizlik çalışmaları bugün itibarı ile tamamlanırken, mezarlık alanı kuru otlar ve çöplerden arındırıldı.


15 YENİ ÇEŞME TAKILDI

LTB Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, vatandaşlardan kaybettikleri yakınlarının mezarlarının iç kısımlarının bakımı konusunda duyarlı olunması istenirken, mezarlığa 15 yeni çeşme takıldığı ve Anneler Günü’nde vatandaşların kabirlerin bakımı ve sulanması için buralardan su kullanımında bulunabileceği kaydedildi.

ZABITALAR SEYYAR ÇİÇEK SATIŞINA ENGEL OLACAK

Seyyar satış konusunda da hassas bir duruş sergileyen LTB, mezarlık içinde ve çevresinde seyyar çiçek satışı yapan kişilere de göz açtırmayacak.

Bu kapsamda zabıta ekipleri haksız kazanç sağlanmasına müsaade etmeyecek ve bu şekilde çiçek satışı yapacak kişiler hakkında işlem başlatacak.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar