FutbolKöşe YazarlarıSpor

Lefke alkışı hak etti


Lefke Süper Lig 23’üncü haftasının kapanış maçında dün akşam konuk ettiği Cihangir’i oynadığı hücum futboluyla farklı mağlup etti.(4-1).

Her hattıyla rakibinden üstündü. Maç sonucunda takım olarak alkışlandılar. Savunmada Yakup oyuna sonradan dahil olurken Anzy yoktu. Arif savunmada görev aldı, iyiydi. Takım adına yapılan mücadelede doğruları çoktu. Az hatayla oynadılar.Bireysel yetenekli çok kaliteli oyuncuların performansları üst seviyede oluşu sonuca gitmeyi kolaylaştırdı. Gol perdesini Yılmaz açtı. Kasım, Candy’nin golleri dışında Zihni’nin kendi kalesine attığı golle skora rahat ulaştılar. Maç sonunda kalelerinde konsantre bozulunca ve rahatlayıncalar bir gol görmeleri normal karşılıyorum.

Lefke Cihangir maçı

Lefke takımında topa sahip olduktan sonra rakip alana iyi top taşıdılar. İkinci devre orta sahada enerji düşüşü yaşadılar. Rakip etkili ataklarında savunma hata yapmadı. Kale çizgisi üzerinde kaleye gitmekte olan topu Aykut çıkarttı. Kasım’ın kazandırdığı ikinci gol sonrası maçı kopardılar, arkası farklı skor çıktı.

Mücadelenin dönüm noktası ikinci devrenin ilk bölümünde Aykut’un takımı adına çok net golü önlemesi oldu. Cihangir maçta kötü oyun sonrası kaybetti. İkinci devrenin başında rakibine gol atma becerisini başaramadı. Mağlubiyeti de hak eden taraftı.

Lefke Cihangir maçı

Sahada yeni birşey üretmek için dahil olan oyuncularda başarı olamadılar ve kaybettiler.

Lefke Teknik Direktör Mehmet Solkanat saha içindeki oyuncuları ve rakibe göre doğru değerlendirip, verdiği oyun planını sahada uyguladığı için kolay kazandı. Cihangir savunmasında atağa çıkarken top kaybı yaptılar. Hatalar golle sonuçlandı. Hatalı oyun mağlubiyeti getirdi. Tek farklı mağlupken savunmadan Nurrettin’nin oyun dışına alınması hatalı bir karar olduğu düşüncesindeyim.

Covid_19 sonrası Karadağ’da güzel gece maçı izlendi. İki takımı da mücadelesinden dolayı tebrik ederim.

Fotoğraflar: Gürsel KaragözlüBaşa dön tuşu