BasketbolSpor

Lawson attı LAÜ turladı


KVB Büyük Erkekler Basketbol Ligi’nde Lefke Avrupa Üniversitesi, Koopspor’u son saniyede Lawson’un üç sayılık basketi ile 79-76 yendi ve finale yükseldi

 SON SANİYEDE GELEN FİNAL:1000’e yakın sporseverin izlediği ve büyük çekişmeye sahne olan maçın normal süresi 69-69 tamamlandı. Uzatmada LAÜ, İngiliz pivotu Lawson’un uzatmada son saniyede attığı üç sayı ile hem maçı 79-76 kazandı hem de finale çıkan taraf oldu

 

Yer: LAÜ Spor Salonu

Hakemler: Nusret Sırdar **, Salih Işık, Burak Pehlivan **

LAÜ: Kemal ** (2), Doğukan Demirman *** (23), Hasan * (2), Lawson **** (27), Onat ** (1), Berk ** (8) Manojlovic *** (16)

Koopspor: Kemal *** (7), Kasmbala *** (12), Tayfun **, Vedat * (2), Andım ** (3), Means *** (19), Williams ** (18), Kercem ** (13)

1.periyot: 11-11

İlk yarı: 32-30 (LAÜ)

3.periyot: 45-58 (Koop)

N.Süre: 69-69

Lefke Avrupa Üniversitesi

Kıbrıs Vakıflar Basketbol Büyük Erkekler Basketbol Ligi’nde Lefke Avrupa Üniversitesi, Koopspor’u son saniyede Lawson’un üç sayılık basketi ile 79-76 yendi ve finale yükseldi.

2-2 eşitliğin bulunduğu play-off yarı final serisinde dün akşam LAÜ ile KOOP kozlarını LAÜ Spor Salonu’nda paylaştı.

Maça iki taraf da kötü hücum ederek başladı ve ilk periyot 11-11 berabere geçildi. Tarafların korkak oyunu ikinci periyotta da devam etse de, LAÜ devreyi 32-30 önde bitirdi.

İk,nci yarıya fırtına gibi giren Koopspor savunmada LAÜ’yu durdururken, hücumda da etkili isimleri ile farkı açtı ve üçüncü periyot 58-45 tamamlandı.

Son periyota ise LAÜ etkili başladı ve farkı eritti. Maçın bitimine 2 saniye kala ise eşitliği yakaladı ve maç 69-69 berabere sona erdi.

Karşılaşmanın uzatma bölümü de büyük çekişmeye sahne oldu. Koopspor 12 saniye kala 76-76 berabere olan maçta Kercem ile hücumdan boş döndü. Dönen topu alan LAÜ atağa geçti ve bitime 1 saniye kala Lawson’un üç sayılık basketi ile maçı 79-76, seriyi de 3-2 kazanarak finalde Yakın Doğu Üniversitesi’nin rakibi oldu.

 

Talat Yalkut yumruklandı

Bu arada maça giden Koopspor kafilesi LAÜ Spor Salonu’nda bir grubun saldırısına uğradı.

Kalabalık içinden birileri Koopspor Başkanı Talat Yalkut’a yumruk atınca ortam bir anda gerildi. Yalkut kendisine yumruk atanlardan şikayetçi oldu.Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı