EğitimYaşam

“LAÜ Bir Tutam Kültür” programı yayında

Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) bünyesinde yer alan uygulama televizyonu LAÜ TV, son teknolojiyle donatılan stüdyoları ile Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerine uygulama yapma imkanı sunmanın yanında, Kuzey Kıbrıs ulusal televizyon kanallarında yayınlanmak üzere programlar üretiyor. Sektöre yönelik yapılan aktif uygulamalar kapsamında LAÜ TV’nin yapımını gerçekleştirdiği, ‘Bir Tutam Kültür’ programı BRT 1 ekranlarında yayınlanmaya başladı.

Farklı kültürlerin yemeklerini ve kültürlerini tanıma fırsatı

LAÜ TV’nin yapım ve yönetiminde gerçekleştirilen ‘LAÜ Bir Tutam Kültür’ programı her hafta Lefke bölgesinden bir ailenin evinde, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen LAÜ öğrencilerinin  katılımı ile gerçekleşiyor. Program çerçevesinde Kıbrıs kültürü ve mutfağı ile öğrencilerin kendi ülkelerine ait hazırladığı yemekler ve tatlılar programda tanıtılırken, ayrıca kültürel sohbetler ve müzikler programa renk katıyor.

Programda öğrenciler etkin görev üstleniyor

Bir Tutam Kültür programı, çeşitli ülke kültürlerinin yiyecek ve içecek çeşitliliğini tanıtma fırsatı sunmasının yanında, Lefke Avrupa Üniversitesi’nin çok kültürlü yapısını da gözler önüne seriyor.  Kazakistan, Türmenistan, Özbekistan, Zimbabwe, Ruanda, Nijerya gibi ülke öğrencilerinin konuk olarak yer aldığı programın yapımı, LAÜ TV ekibi ve Radyo Televizyon ve Sinema bölümü öğrencilerinin aktif katılımıyla gerçekleştiriliyor.  Sektöre yönelik yapılan aktif uygulamalarda etkin görev üstlenen öğrenciler bu tür projelerde deneyim kazanma imkanı buluyorlar.

Kültür programına ilgi duyan izleyiciler ‘Bir Tutam Kültür’ programını BRT 1 ekranlarında yaz dönemi boyunca; Çarşamba günleri saat 16:00, Cuma günleri saat 20:00 ve Cumartesi günleri saat 10:00’da izleyebilirler.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı