Lapta, Akdoğan Ve Gazimağusa’da Hırsızlık Olayları…

0
27
Hırsızlık

 

Lapta, Akdoğan ve Gazimağusa’da meydana gelen ve polis kayıtlarıan geçen hırsızlık olaylarında, iki adet güneş gözlüğü, 2 adet cep telefonu, 85 TL nakit para ve 1 adet kredi kartı, bin 656 TL değerinde elektrik akımı ve küçükbaş hayvan çalındı.

GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ ÇALDI

Polisten yapılan açıklamada, Lapta’da Ekkehard Atzpodien’in sorumluluğunda, bir park yerinde park halinde bulunan kilitli durumdaki van aracı açarak 2 adet güneş gözlüğü çaldıkları tepsit edilen Ç.D. (E-17), T.K. (E-15) ve M.A. (E-14)’nın tutuklandığı belirtildi.

Öte yandan dün Akdoğan'da “Adrilay” isimli iş yerinden alış veriş yapmakta olan Meryem Kansel’in masa üzerine bırakılan el cüzdanı içerisinden, 2 adet cep telefonu, 85 TL nakit para ve 1 adet kredi kartı çalındığı ifade edildi.

AKIM HIRSIZLIĞI

Gazimağusa'da M.Ş’nin (E-61) evinde yapılan kontrolde, 12 Ağustos-12 Ekim tarihleri arasında bin 656.48 TL değerinde elektrik akımı çaldığının tespit edildiği ve söz konusu kişinin aranmakta olduğu kaydedildi.

HAYVAN HIRSIZLIĞI

Akdoğan’da H.Y. (E-32) ve C.Y.’nin  (E-36), Cuma akşamı, köyün güneyinde bulunan bir şahsa ait ağıl içerisinden altı adet kuzu çaldıkları tespit edildi.

Yapılan sorgulamalarda, zanlıların aynı köyde, 29-30 Temmuz tarihlerinde bir şahsa ait ağıldan üç; 7 Ağustos’da bir başka şahsa ait ağıl iki; 11-12 Ekim’de ise diğer bir şahsa ait ağıldan dört adet kuzu daha çaldıkları tespit edildi.

Zanlıların çalmış olduğu kuzulardan 11’i bulunarak emare olarak alındı.

Polisin tüm bu olaylarla ilgili soruşturması  devam ediyor.