Kupada çeyrek final zamanı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mart 25, 2023
Spor

Kupada çeyrek final zamanı

Kupada çeyrek final zamanı


Futbolda bu yıl Northernland sponsorluğunda oynanan kupa maçlarında sıra çeyrek finalde. Çift maç eleme usulüne göre oynanacak çeyrek finalde ilk maçlar yarın ve çarşamba günü oynanacak. Saat 15.00’da başlayacak karşılaşmalarda tur atlayanlar adını yarı finale yazdıracak ve 75 bin TL kazanmayı garantileyecek.

Federasyon ile Northernland arasında imzalanan anlaşma gereği kupaya 1.turda veda eden her takıma 10 bin TL, 2.turda veda eden her takıma ise 20 bin TL ödeme yapılmıştı.

Çeyrek finalde mücadele eden 8 takımdan 4ü yarı finale yükselecek 4ü ise kupaya veda edecek ve 40 bin TL kasasına girecek. Kupada yarı finale yükselecek 4 takım ise 75 bin TL almayı garantileyecek. Sponsorluk anlaşması gereği yarı finalde elenecek takımlara 75 bin TL ödenecek. Finalde karşılaşacak 2 takımda ise kupayı kazanan 220 bin TL kazanacak, finalist olan takım ise 120 bin TL alacak.

Doğan-Ocak derbisi var

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) tarafından organize edilen Northernland Kıbrıs Kupası çeyrek finalinde Doğan-Ocak derbisi izlenebilecek. Çeyrek final ilk gününde yarın, Girne’de Doğan Türk Birliği ile Türk Ocağı karşılaşırken, Lefkoşa’da ise China Bazaar Gençlik Gücü-Lapta mücadelesi izlenebilecek. Çift maç üzerinden oynanacak maçların başlama saati 15.00 olacak.

İlk maçlarının programı şöyle:

14 MART SALI (15:00)

20 Temmuz Mete Adanır Stadı: T.Ocağı-Doğan: Osman Özpaşa

Atatürk Stadı: C.B.Gençlik Gücü-Lapta: Zekai Töre

15 MART ÇARŞAMBA (15:00)

Dr.Fazıl Küçük Stadı: Mağusa T.G.-Cihangir: Mehmet Sezener

Atatürk Stadı: Göçmenköy-K.Kaymaklı: Mustafa Öztugay

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar