Futbolda Disiplin Kurulu kararları açıklandı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Spor

Futbolda Disiplin Kurulu kararları açıklandı

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Disiplin Kurulu 10-11-12 Mart tarihleri arasında oynanan maçlarla ilgili toplandı. AKSA Süper Lig, AKSA 1.Lig, AKSA A2 Süper Lig, AKSA A2 1.Lig ve Asbuzu U16 Ligi müsabakaları ile ilgili disiplin cezalarını görüşen kurul, başkanvekili Av. Cemal Gündüz başkanlığında bir araya geldi.

 


 

 

KTFF Disiplin Kurulu’nun aldığı kararlar şöyle:

 

 

KIRMIZI KART VE DİSİPLİN CEZALARI

 

Arda Ateş (Merit Alsancak Yeşilova) 1 Maç

Hikmet Kırdağ (Merit Alsancak Yeşilova) 1 Maç

Ahmet Çağer (Düzkaya) 1 Maç

Bekir Bilgi (İncirli) 1 Maç

Tarkan Aksoy (Lapta) 1 Maç

Arda Çelik (Lapta) 1 Maç

Nurettin Eker (China Bazaar Gençlik Gücü) 1 Maç

 

 

 

TEKNİK DİREKTÖR, ANTRENÖR VE KULÜP PERSONELİ

 

Hüseyin Dorak (Düzkaya) 1 Maç

Yasin Düzgün (Mağusa Türk Gücü) 1 Maç

 

 

 

4 SARI KART NEDENİYLE 1 MAÇ CEZALI OYUNCULAR

 

Ramadan Ağdaç (Çetinkaya)

Çağlar Toklu (Çetinkaya)

Hüseyin Şahali (Çetinkaya)

Aziz Özsakallı (Lefke)

Kaan Erdoğan (Yenicami)

Ahmet Hellaç (Ünimar Maraş)

Emre Uysal (Ünimar Maraş)

Hasip Uluhan (Yalova )

Muhammet İşkey (Yalova)

Çağdaş Arslan (Binatlı )

Ali Karal (Düzkaya)

Enes İbrahim Keser (M. Hacıali Yılmazköy)

Menduh Dağ (Yenierenköy)

Mehmet Eren Doğan (Baf Ülkü Yurdu)

Mahmut Şen (Esentepe)

Kenan Özerinç (Yeniboğaziçi)

Emir Şeyban (Girne Halk Evi)

 

 

 

 

 

KTFF DİSİPLİN KURULU KARARLARI

 

 

 

1) 12.03.2023 tarihinde Gazimağusa Dr. Fazıl Küçük Stadı’nda Yonpaş Dumlupınar TSK ile Hamitköy ŞHSK arasında oynanan AKSA Süper Lig müsabakasında, 108400 lisans numaralı Yonpaş Dumlupınar TSK oyuncusu Rifat Hacıarifoğlu’nun maçın 90. dakikasında rakibi ile girmiş olduğu mücadele sonrasında topsuz alanda rakibine kafa atmak suretiyle şiddetli harekette bulunduğu hakem, 4. hakem ve gözlemci raporlarından tespit edilmiştir.

 

 

 

Kurulumuz Yonpaş Dumlupar TSK oyuncusu Rifat Hacıarifoğlu’nun DT 44’ü ihlal ettiği bulgusuna varmıştır. İlgili oyuncunun DT 44/1/a uyarınca 4 (Dört)  resmi müsabakadan men cezası verilmesine oybirliği ile karar verilmiştir.

 

 

 

2) 12.03.2023 tarihinde Gazimağusa Dr. Fazıl Küçük Stadı’nda Yonpaş Dumlupınar TSK ile Hamitköy ŞHSK arasında oynanan AKSA Süper Lig müsabakasında, 108520 lisans numaralı Hamitköy ŞHSK oyuncusu Orhan Çokbekler’in maçın 90. dakikasında rakibi ile girmiş olduğu mücadele sonrasında rakibinin topsuz alanda yapmış olduğu şiddetli harekete karşı rakibine kafa atmak suretiyle şiddetli harekette bulunduğu hakem, 4. Hakem ve gözlemci raporlarından tespit edilmiştir.

 

 

 

Kurulumuz;  Hamitköy ŞHSK oyuncusu Orhan Çokbekler’in DT 44’ü ihlal ettiği bulgusuna varmıştır. İlgili oyuncunun DT 44/1/a uyarınca 4 (Dört) resmi müsabakadan men cezası verilmesine oybirliği ile karar verilmiştir.

 

 

 

3) 12.03.2023 tarihinde Lefke 16 Ağustos Stadı’nda Lefke TSK ve Merit Alsancak Yeşilova SK arasında oynanan AKSA A2 Süper Lig müsabakası sonrasında Merit Alsancak Yeşilova SK futbolcuları 113346 lisans numaralı Abdullah Çomunoğlu ile 114859 lisans numaralı Muhammet Kaynarca ve Lefke TSK futbolcuları 112351 lisans numaralı Burkan Örü ile 114279 lisans numaralı Altan Öksüz’ün rakip takım futbolcularına yönelik işlemiş oldukları saldırı ve darp eylemlerinden dolayı 12.03.2023 tarihli Disiplin Sevkli yazısı ile Kurulumuza sevk edilmişlerdir.

 

 

 

Kurulumuz hakem ve gözlemci raporları ışığında yapmış olduğu değerlendirmeler neticesinde, Kurulumuza sevk edilmiş olan 113346 lisans numaralı Merit Alsancak Yeşilova SK oyuncusu Abdullah Çomunoğlu, 114859 lisans numaralı Merit Alsancak Yeşilova SK oyuncusu Muhammet Kaynarca, 112351 Lisans numaralı Lefke TSK oyuncusu Burkan Örü ve 114279 lisans numaralı Lefke TSK oyuncusu Altan Öksüz’ün DT 44’ü ihlal ettikleri tespitinde bulunmuştur.

 

 

 

Devamla yaşanan olaylar, raporlar ışığında tezekkür edildiği vakit Kurulumuz olayın oluş ve başlangıç şeklini de dikkate aldıktan sonra, 113346 lisans numaralı Merit Alsancak Yeşilova SK oyuncusu Abdullah Çomunoğlu’na DT 44/1/a uyarıca 5 (Beş) ;  114859 lisans numaralı Merit Alsancak Yeşilova SK oyuncusu Muhammet Kaynarca’ya 3 (Üç); 112351 lisans numaralı Lefke TSK oyuncusu Burkan Örü’ye 3 (Üç); ve 114279 lisans numaralı Lefke T.S.K. oyuncusu Altan Öksüz’e 3 (Üç) resmi müsabakadan men cezası verilmesine oy birliği ile karar verilmiştir.

 

 

 

4) 11.03.2023 tarihinde Lapta Şehit Şevket Kadir Stadı’nda Lapta TBSK ile Miracle Karşıyaka ASK arasında oynanan AKSA 1. Lig müsabakasında 103327 lisans numaralı Miracle Karşıyaka ASK oyuncusu Aksel Kaptanoğlu’nun maçın 17’nci dakikasında oyunun taç atışı için durmuş olduğu esnada rakibine dirsek ile vurduğu hakem ve gözlemci raporlarından tespit edilmiştir.

 

 

 

Dolayısıyla Kurulumuz, Miracle Karşıyaka ASK oyuncusu Aksel Kaptanoğlu’nun DT 44’ü ihlal ettiği bulgusuna varmıştır. İlgili oyuncunun DT 44/1/a uyarınca 4 (Dört) resmi müsabakadan men cezası verilmesine oybirliği ile karar vermiştir.

 

 

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar