Küfür İngilizce olunca sorun yok!

6 Ekim 2013 Pazar | 12:44
Kıbrıs Town Houses

Mesarya rüzgarı altında oynanan Cihangir-Lefke maçı sezonun henüz ikinci haftasına denk geldi.

Geçtiğimiz sezondan önemli oyuncuları ile yolları ayıran Lefke’de cezaları bulunan Aziz ve Arif hoca tribünde idi. Maç varakasında 16 kişi vardı ki bunlardan biri sakat ve oynayamayacak durumda idi.
Buna karşılık ev sahibi Cihangir’de ise kadroda olup maçta olmayan oyuncu yoktu. Geçtiğimiz sezon ilk 11’de görmeye alıştığımız Çizyo ve Burak, asker olan Sezer ile birlikte yedekte oturanlar arasında idi. Kadroda önemli değişiklikler olmuş. Bu sezon ilk kez izledim, ancak bu kadro geçen seneki kadrodan daha iyi değil. İyi olan tek yönü yabancı oyuncuları. Mikail ve Kaan’ı da çok beğendim.
Chibuzor ve Yannick iyi futbolcular ancak takım arkadaşları ile sıkışınca pas yapıyorlar. En büyük, ayni zamanda en önemli eksileri de bu! Bir kere Cihangir kanatları bu yıl kullanmıyor. En azından dün öyle oldu. Göbekte rakibine boş oyun alanı yaratıyor ve hücuma çıkarken basit top kayıpları yapıyor.
Hücumda çoğalamıyorlar ve böyle de olunca Lefke karşısında gol pozisyonuna girmekte zorlandılar tek golde kaldılar. Chibuzor’un biri direkten dönen iki sert şutu dışında başka tehlike yoktu.
Lefke takımı çok iyi mücadele etti. Rakip oyuncular her top aldığında bir fazla adamla baskı yaptılar. Defansta temiz ve garanti oynamaya özen gösterdiler. Cahit solda hem ileri yardım ediyor hem savunmaya. Golü de o attı. Kasım-Sherman ve Smart üçlüsü dün belki vitrinde yoktu ancak ileride çok can yakacaklar. Lefke dün rakibinden daha iyi oynadı, maçı daha fazla kazanmak istedi, özellikle ikinci devre galibiyeti hak eden takım görüntüsü verdi ancak olmadı.
Maçın hakemi Fehim Dayı ve yardımcıları çok çok kötü yönetim sergilediler. 39’da Cihangir’den Yannick’in tribünlerin önünde bir pozisyonda Fehim Dayı’nın kararına İngilizce çok pis küfür etmesi ve cezalandırılmaması maça direkt etki eden hataydı. Yanlış ofsayt bayrakları da çoktu.