Küçük: Kaşif, genel başkanlığı hakketmiyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Nisan 25, 2024
Kıbrıs

Küçük: Kaşif, genel başkanlığı hakketmiyor

Küçük: Kaşif

Başbakan ve UBP Genel Başkan adayı İrsen Küçük, rakibi Gazimağusa Milletvekili Ahmet Kaşif’in, UBP Genel Başkanlığı’nı hak etmediğini ileri sürerek, dirayetli, açık, net, ne istediğini ve söylediğini bilen, devlet adamı ciddiyeti ve olgunluğuna sahip, ülke sorunlarını akılcı bir şekilde tahlil edip somut çözümler üreten ve kendi iradesiyle hareket edebilen bir genel başkana ihtiyaç duyulduğunu söyledi.
Başbakan İrsen Küçük dün yayınladığı açıklamada, Kaşif’in bakan olarak onay verdiği, desteklediği ve uyguladığı hükümet politikalarını eleştirmesinin, ya hafızasızlık, ya da siyasi hırsın insanlar üzerindeki kötü etkisine güzel bir örnek olduğunu belirtti.

“Siyasetsizliğinin ve çapsızlığının kurbanı”


Ahmet Kaşif’in cevabi açıklamalarının kendisini zor duruma düşürdüğünü ileri süren Küçük, “Zor duruma düşürmektedir çünkü yaptığı her açıklama ile açık vermekte, siyasetsizliğinin ve çapsızlığının kurbanı olmaktadır. Ufak bir darbede patlayacak balona benzer demeçleri ile kafa karıştırmak amacında olan Sayın Kaşif bilmelidir ki UBP delegeleri ve halkın boş laflara karnı toktur” dedi.

Beylik laflar içi boş argümanlar…
Beylik laflar ve içi boş argümanlarla etkileyip, yönlendirme yapmanın oldukça zor olduğunu kaydeden Küçük, şöyle devam etti:
“Son açıklamasında şahsımı hedef almakta ancak çuvaldızı kendine batırma erdemini gösterememektedir. ‘Herkes siyah, ben beyazım’ mealindeki yaklaşımı ne ahlaki, ne de bilimsel bir yaklaşım içermektedir. Kendisinin de üyesi olduğu kabinemizin icraatlarını eleştirirken daha dikkatli olması gerekmektedir.”

“Zararı iddiasını somutlaştır…”
Sık sık “ülkeye ve partiye verilen zararlardan” bahseden Kaşif’in bu zararların ne olduğunu somut olarak ortaya koyması gerektiğini kaydeden Küçük, “Ancak bunu yapamaz. Kendisine göre şu anda zarar olduğunu iddia ettiği ancak aslında ülke açısından köklü bir reform ve açılım anlamına gelen hükümet icraatlarımızın çok büyük bir çoğunluğu, kendisinin de bakan olarak görev yaptığı dönemde hayat bulmuştur” dedi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar