Ortak aday konusu tartışılıyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Şubat 28, 2024
Kıbrıs

Ortak aday konusu tartışılıyor

Ortak aday konusu tartışılıyor

ORTAK ADAY ÖNERİSİ YAPILDI… CTP-BG ile TDP yetkilileri arasında dün yapılan görüşmede TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı’nın “Ortak aday çıkaralım. CTP-BG amblemi altında da olabilir” önerisi yaptığı öğrenildi. Konuşulan isimler arasında ise Hasan Hastürer ve Bülent Dizdarlı yer alıyor

TDP’DE KARAR MYK’NIN… CTP-BG ve TDP arasında dün yapılan toplantının ardından, akşamüzeri 19.30 sıralarında TDP Genel Merkezi’nde toplanıldı. Uzun süren konuşmaların ardından parti meclisi TDP’nin LTB seçimi için belirlenecek ya da desteklenecek adayı belirleme konusunda parti MYK’sına karar verme yetkisi verdi


Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) ve Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) yetkilileri dün CTP-BG Genel Merkezi’nde bir araya gelerek 7 Nisan 2013’te yapılacak olan Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı ve Meclis Üyesi seçimini değerlendirdi. Görüşmede ortak aday çıkarma konusu da değerlendirildi.

TDP görüşmeye öneriyle gitti
Görüşmede Toplumcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı Mehmet Çakıcı’nın, CTP-BG yetkililerine “Ortak aday çıkartalım. Ben seçime CTP-BG amblemi altında girilmesine karşı değilim” önerisi yaptığı öğrenildi. Ortak çıkarılacak adaylar konusunda ise doktor Bülent Dizdarlı ve gazeteci yazar Hasan Hastürer’in isimlerini öneren TDP, CTP-BG’den gelen Kadri Fellahoğlu önerisine de sıcak baktığı gelen bilgiler arasında. Bunun yanında toplantıda 14 aday için yapılacak olan meclis üyeliği seçimi konusu da gündem geldi. TDP kanadı başkanlık konusunda fedakarlık yaptıklarının ve 7’şer meclis üyesi adayı çıkarılması durumunda seçmen sayısındaki dengesizlik nedeniyle CTP’li meclis üyelerinin seçilme şansının daha yüksek olduğunu bu nedenle seçime 4 CTP, 10 TDP adayı ile gidilmesi önerisinde bulundu.

TDP’de karar MYK’nın

Toplantının ardından görüşülen konuları TDP Parti Meclisi’ne taşıdı. TDP Genel Merkez binasında dün akşamüzeri saat 19.30 sıralarında başlayan toplantıda Toplumcu Demokrasi Partisi Meclisi hem gün içerisinde CTP ile yapılan toplantıyı hem de Lefkoşa Belediye Başkanlığı’na partinin göstereceği ya da destekleyeceği adayı belirlemek üzere toplandı. Uzun süren konuşmaların ardından parti meclisi TDP’nin LTB seçimi için belirlenecek ya da desteklenecek adayı belirleme konusunda parti MYK’sına karar verme yetkisi verdi.

Çakıcı: İlle de TDP demedik

Toplantının başında bir konuşma yapan TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı “LTB’nin içinde olduğu durum ortadadır. Biz buna dur demek istiyoruz. Çünkü TDP belediyecilik anlamında herkese ders verecek tecrübelere sahiptir. En başından beri ortak adayı gündeme getirerek, Lefkoşa’ya olan fedakarlığımızı ortaya koyduk. İlle de TDP adayı diye ısrar etmedik. Ancak diğer partiler kendi adaylarına yöneldiği için biz de bu gece beklide kendi adayımızı belirleyeceğiz. Ancak son güne kadar da ortak aday için yaptığımız tekliflerin arkasındayız” dedi.

CTP-BG’den yorum yok
Cumhuriyetçi Türk Partisi Bileşik Güçler merkez binasında yapılan toplantının ardından CTP-BG yetkilileri yorum yapmaktan kaçındı. İlk önce basına bilgi verileceği söylenirken daha sonra açıklama yapmaktan vazgeçtikleri iletildi.
CTP-BG’nin Lefkoşa Türk Belediyesi Başkan adayı olarak CTP-BG Lefkoşa Milletvekili Kadri Fellahoğlu üzerinde durduğu biliniyor.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar