Diğer SporlarSpor

KTSYD’de yeni başkan Gürkan


Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği (KTSYD) Olağan Genel Kurulu yapıldı ve yeni başkan seçildi

 

Kıbrıs Türk Spor Yazarları (KTSYD) Olağan Genel Kurulu dün gerçekleştirildi. KTSYD Merkez Binası’nda yapılan genel kurulda başkanlığa tek aday olan Burhan Gürkan, üyelerin onayını alarak KTSYD’nin 10’uncu başkanı oldu.

Başkanlığa yeniden aday olmayan Çelen Oben’in açılış konuşması ve faaliyet raporunu sunmasının ardından, mali rapor üyelere aktarıldı ve her iki rapor da onaylandı.

Ardından başkanlığa tek aday olan Burhan Gürkan, üyelerin onayı alarak KTSYD’nin yeni başkanı oldu.

Oben’den AİPS üyeliği vurgusu

Görevini Burhan Gürkan’a devreden Çelen Oben, iki buçuk yıllık görev süresi boyunca birçok girişimin yanında önemli adımlar attıklarını söyledi. Oben, bunların en önemlisinin ise geçmişten gelen AİPS üyeliği konusunda Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) önderliğinde yapılan girişimin olduğunun altını çizdi. Yeni başkan ve yönetim kurulundan da AİPS üyeliği sürecini devam ettirmesi temennisinde bulundu.

Gürkan: Üyeler daha çok kaynaşmalı

KTSYD’nin yeni başkanı Burhan Gürkan, üyelerin daha çok kaynaşması ve sosyal aktivitelerin çoğaltılması konusunda çalışmalar yapacaklarını söyledi.

Gürkan sözlerine, içinde bulunduğumuz durum itibariyle spor yazarlığı yetiştirilmesinde yaşanan eksikliğin üniversitelerde ile yapılacak görüşmeler sonrasında yeni spor yazarları yetiştirmenin hedeflerin arasında olduğu vurgusu yaptı.

Devralınan bu görevde çıtayı daha da yükseltmek adına yönetim kurulu olarak var güçleri ile çalışacaklarını kaydeden Gürkan, üyelerin dilek ve temennilerine özen göstereceklerini sözlerine ekledi.

Burhan Gürkan başkanlığındaki yönetim kurulunda şu isimler yer alıyor;

Yönetim Kurulu: Hüseyin Köprülü, Necati Özsoy, Hüseyin Kıral, Şükrü Burağan, Çilen Ulusoy, Serhan Kablan, Halit Dağ, Hamit Sakallı, Ebru Akgür Pehlivan, Çağın Özılgaz (Üye), Soydan Sakallı, Süleyman Rebge (Yedek Üye)

Disiplin Kurulu: Ogün Genç Kaçmaz, Fevzi Beyar (Üye), Can İpcioğlu, Ali Yöney (Yedek)

Denetleme Kurulu: İbrahim Özsoy, Bülent Kılıçoğlu, Recep Özkamalı (Üye), Serkan Soyalan (Yedek)

 Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı