BasketbolSpor

KTSYD Kupası’nda UKÜ finalde: 69-17UKÜ ZORLANMADAN KAZANDI
Kupada UKÜ, Akdeniz Spor Birliği’ni 69-17 yenerek adını finale yazdırırken, Girne Amerikan Üniversitesi, DAÜ’yü 66-24 yenerek yarı finalde Rauf Denktaş Üniversitesi’ne rakip oldu 

Basketbol Federasyonu ile Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği’nin (KTSYD) KKTC Telsim’in katkıları ile organize ettiği Kadınlar KTSYD Kupası’nda finale çıkan ilk takım Uluslar arası Kıbrıs Üniversitesi oldu.

UKÜ finalde: 69-17

Atatürk Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada Ulusararası Kıbrıs Üniversitesi, Akdeniz Spor Birliği’ni 69-17 yenerek adını finale yazdırdı.

Maçın başından itibaren rahat bir oyun oynayan UKÜ, üstünlüğünü maç sonuna kadar sürdürdü ve mücadeleyi 69-17 kazanarak adını finale yazdırdı. UKÜ’de 15 sayı üreten Buse maçın en skorer ismi oldu.

 

GAÜ yarı finalde: 66-24

Girne Amerikan Üniversitesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi karşısında 66-24 galip geldi ve yarı finale yükseldi.

Mücadeleye iyi başlayan GAÜ devreyi de 32-12 üstün tamamladı. İkinci yarıda da iyi oyununu sürdüren GAÜ, mücadeleyi 66-24 kazanarak yarı finale yükseldi. GAÜ’de 22 sayı üreten Yağmur, maçın en skorer oyuncusu oldu.

Girne Amerikan Üniversitesi yarı finalde 24 Aralık Salı akşamı Rauf Denktaş Üniversitesi ile finale kalmak için oynayacak.

Başa dön tuşu