KTÖS: Var olan kaynakları lüksünüz için kullandığınız gerçeği ile yüzleşiniz - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Mart 26, 2023
KıbrısManşet

KTÖS: Var olan kaynakları lüksünüz için kullandığınız gerçeği ile yüzleşiniz

burak maviş

KTÖS Başkanı Burak Maviş “Bütçe yok, kaynak yok, para yok yalanı arkasına saklanmayınız çünkü bu yalana inanan kalmadı. Var olan kaynakları lüksünüz için kullandığınız gerçeği ile yüzleşiniz.” dedi.

KTÖS Başkanı Burak Maviş yazılı açıklamasında “Zenginlerden okul bağışı talep edeceğinize, aynı zenginlerin çalışanlarının maaşlarını asgari ücret üzerinden göstererek, ödemediği milyonlarca TL parayı tahsil edip kendiniz okul yapmayı hiç düşündünüz mü? Kıbrıslı Türk gençlere bu çağda çadırda eğitimi reva görmeniz, bir yüzleşme değil, bir utançtır. Adınıza utanıyoruz çünkü sizin yüzünüz kızarmıyor!” ifadelerini kullandı.


Açıklama şöyle:

 

Yüzleşmiyoruz, eserinize tanık oluyoruz!

Öğretmen sendikaları on yıllardır eylem, grev ve basın açıklamalarıyla okulların gerçek durumunu ortaya koyarken, Eğitim Bakanı’nın daha birkaç ay önce öğretmenlere ve sendikalara saldırarak “okullardan fotoğraflar servis ederek manşet olmak yerine, eğitime ve çocuklara sahip çıkarak manşet olsunlar” dediğini unutmadık.

Kıbrıslı Türk toplumu bir yandan dayanışma ruhuyla depremzedelere beslenme, barınma, giyinme yardımı yaparken; tek işiniz olan müzakerelere devam etmezken “toplantı yapacak odanız yok” bahanesiyle savunduğunuz Külliye’nin bütçesi ile Türkiye’de depremde yıkılan 95 okulun tamir edilebileceğini hiç düşündünüz mü?

Zenginlerden okul bağışı talep edeceğinize, aynı zenginlerin çalışanlarının maaşlarını asgari ücret üzerinden göstererek, ödemediği milyonlarca TL parayı tahsil edip kendiniz okul yapmayı hiç düşündünüz mü?

Kıbrıslı Türk gençlere bu çağda çadırda eğitimi reva görmeniz, bir yüzleşme değil, bir utançtır. Adınıza utanıyoruz çünkü sizin yüzünüz kızarmıyor!

Liyakatsiz işe alımlarınızdan, ne işe yaradığı belirsiz ve partizanca atamalar yaptığınız yurt dışı temsilciklere devlet bütçesinden milyonlarca TL’den, teşvik adı altında halkın parasını peşkeş çekmekten, temsil ve ağırlama giderlerinizden, izaz ikramlarınızdan, ihale ve imtiyaz dağıtmaktan, yarattığınız saadet zincirinden vazgeçtiğiniz gün; vergi toplamamak, borç silmek, borç ertelemek imtiyazını sağlamadığınız gün; servet vergisi talep ettiğiniz gün doğru yolu bulacak ve adaletle yüzleşeceksiniz!

Bütçe yok, kaynak yok, para yok yalanı arkasına saklanmayınız çünkü bu yalana inanan kalmadı. Var olan kaynakları lüksünüz için kullandığınız gerçeği ile yüzleşiniz. Yarattığınız bu eserle gurur duymak yerine, halktan özür dileyiniz!

Saygılarımızla.

 

 

 Burak Maviş

KTÖS Genel Sekreteri

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar