EğitimYaşam

KTÖS eylem yapılacak okulları duyurdu


Ülkemize giren nüfusu kontrol edemeyen, hükümetlerin eğitim ve sağlığı planlayamaması öğretmen eksikliğinin temel nedenidir. Bu gerçeğe Türkiye’nin eğitim ambargosu da eklenince durum tam bir kaosa dönüşmüştür.

Geçtiğimiz günlerde pek çok okulumuzda öğretmen eksikliğinin devam ettiğini pazartesi mesai bitimine kadar öğretmenlerin tamamlanmaması durumunda öğretmen eksikliği bulunan bazı okullarımızda greve gitmek zorunda kalacağımızı açıklamıştık.

Yaşadığımız süreçte sendikamız öğretmen atamalarının yapılabilmesi için tüm bürokratik süreçleri takip etmiş atama yetkilerinin alınabilmesi için gerekli girişim ve incelemeleri yapmıştır. Ancak hükümetin beceriksizliğinden dolayı bu yetkilerin bir türlü çıkmamış olması tam bir KKTC yansıması olarak karşımızda durmaktadır.

Yaptığımız tüm girişim ve uyarılarımıza rağmen okullarımızda öğretmen eksiklikleri devam etmektedir. Öğretmenlerimizin göstermiş olduğu sabır ve hoşgörünün sonuna geldiğimizi belirtmek isteriz. Bundan dolayı aşağıda ismi geçen okullarımızda yarın (16 Ekim Salı) 08:00-11:00 saatleri arasında uyarı grevimiz gerçekleşecektir. Öğretmenlerin tamamlanmaması durumunda Çarşamba gününden itibaren greve yeni okullarımız da eklenecektir. Saygılarımızla kamuoyuna duyurulur.

Dipkarpaz İlkokulu
Alasya İlkokulu
Şht. Tuncer İlkokulu
Şht. Zeki Salih İlkokulu
Güvercinik R. R. Denktaş İlkokulu.

Akgün Kaçmaz
KTÖS Örgütlenme Sekreteri Yardımcısı
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı