KTEZO Başkanı Tulga LTB seçimleri yeni fırsat

22 Mart 2013 Cuma | 16:40
KTEZO Başkanı Tulga LTB seçimleri yeni  fırsat

Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası (KTEZO), Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) seçimlerinin halka ve Lefkoşalıya yeni bir başlangıç yapma fırsatı yarattığını belirtti.

KTEZO Başkanı Hürrem Tulga, yaptığı yazılı açıklamada, Lefkoşa’daki yıkıntının;  LTB’nin  kurumsal olarak çökerek hizmet veremez duruma gelmesinin ülke genelinde yaşanan yönetim boşluğu, çöküntü, kaosun görünür ve vahim yüzü olduğu ileri sürdü.

Tulga, “Ülkede genel yönetim boşluğu Lefkoşa’yı yerle bir ederek yaşanmaz hale getirmiştir. Bütün tepkilere eleştirilere ve toplumumuzdaki öfkeye rağmen, mevcut hükümet ise sorunlara kulaklarını tıkamış, nerdeyse ülkede hiçbir sorun yokmuş gibi hareket etmektedir”  iddiasında bulundu. Tulga,  bu gidişe dur demek kaosu durdurmak, dizleri üzerine çöken Lefkoşa ve ülkeyi yeniden ayağa kaldırmanın halkın elinde olduğuna dikkat çekti.

Tulga, esnaf ve zanaatkarların bu bilinçle önüne çıkan bu fırsatı sonuna kadar değerlendireceğini, her sokakta, her iş yerinde sorumluluklarını yerine getireceğini kaydetti.

KTEZO Başkanı Hürrem Tulga, Oda olarak Lefkoşa Türk Belediye Başkanlığı için seçime girecek  adaylarından bir takım talepleri olduğunu söyleyerek talepleri sıraladı.

Tulga, üretim ve tüketimin dengelendiği, geliri kadar harcama yapılabildiği, bütçesi  ve bütçenin paylaşımının katılımla belirlenip denetlendiği Lefkoşalının yönettiği bir belediyenin hedef olduğunu kaydetti.