Suphi Hüdaoğlu ;"Muhtarlar, kuracağımız Akil İnsanlar Meclisi’nin doğal üyeleri olacaklar" - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Şubat 28, 2024
Kıbrıs

Suphi Hüdaoğlu ;”Muhtarlar, kuracağımız Akil İnsanlar Meclisi’nin doğal üyeleri olacaklar”

Suphi Hüdaoğlu ;"Muhtarlar

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkan adayı Suphi Hüdaoğlu, Lefkoşa muhtarlarının başlıca paydaşları arasında olacağını söyledi.

Halkın sorunlarından haberdar olan muhtarların bilgi ve tecrübelerinden mutlaka faydalanacaklarını dile getiren Hüdaoğlu,. Muhtarlarla sürekli işbirliği içinde olacağız” dedi.


TDP LTB Başkan adayı Suphi Hüdaoğlu, Belediye Meclis Üyesi adayları ve Genel Sekreter Cemal Özyiğit ile birlikte Lefkoşa Bölgesi muhtarları ile kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

TDP’den yapılan açıklamaya göre, Şefler Pastanesi’nde gerçekleştirilen toplantının başında muhtarlardan tek tek bölgelerinde yaşanan sorunlara ilişkin bilgiler alındı, ardından da sorularına yanıt verildi.

TDP LTB Başkan aday Suphi Hüdaoğlu da muhtarların sorunlarını ve görüşlerini dinledikten sonra projelerine ilişkin detaylı açıklamalarda bulundu.

Hüdaoğlu, DP ve UBP tarafından komaya sokulduğunu savunduğu LTB’yi 14 aylık sürede komadan çıkaracaklarını, bunu yaparken de her kesimin görüşünü alarak ortak akılla hareket edeceklerini söyledi.

Muhtarların paydaşları arasında olacağını söyleyen Hüdaoğlu, muhtarların bilgi ve tecrübelerinden faydalanacaklarını dile getirdi.

Tüm muhtarların ortak bir şekilde temizlik, çöp, çukurlarla dolu yollar, yeşil alanların talanı, sokak ve caddelerde tuvalet olmaması, aydınlatma ve LTB’de muhatap bulamama gibi sorunlardan bahsettiklerini belirten Hüdaoğlu, tüm bunların çok ciddi sorunlar olduğunu, ancak aşılamayacak sorunlar olmadığını, her sorunun çözümüne yönelik somut projeleri olduğunu belirtti.

Lefkoşa’yı çağdaş bir dünya başkenti yapmakta kararlı olduklarını kaydeden Hüdaoğlu, tedavinin ilk adımı olarak, mali ve idari disiplinin sağlanmasının kaçınılmaz olduğunu, kaçakla mücadele edileceğini, usulsüz işlerin iptal edileceğini ve her türlü idari, hukuki ve mali usulsüzlüğün, yolsuzluğun ve rüşvetin ortaya çıkarılabilmesi için Sayıştay, Başsavcılık ve Mali Polis’le işbirliğine gidileceğini ifade etti.

Bir yandan mali ve idari disiplini sağlarken, diğer yandan halka iyi belediyecilik hizmeti sunmanın şart olduğunu belirten Hüdaoğlu, çöplerin düzenli toplanacağını, can güvenliğini tehdit edecek boyuta ulaşan yollardaki bozuklukların kısa sürede tamir edileceğini, çevre ve ses kirliliği ile seferberlik düzeyinde mücadele edileceğini ve denetimlerin aksatılmayacağını kaydetti.

Hüdaoğlu Surlar İçine Sağlık Ocağı, Sağlıklı ve Güvenli Okullar Projesi, Lokmacıdan gelen turistlere yönelik şehir turları, toplu taşımacılık, Gıda ve Su Güvenliği gibi hem çalışanları üretken hale getirecek hem de gelir getirici projeleri hakkında da bilgiler verdi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar