KSTU'den ücretsiz tercih danışmanlığı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Eğitim

KSTU’den ücretsiz tercih danışmanlığı

Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi’nden Ücretsiz Tercih Danışmanlığı

Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte, üniversite adayları için kritik bir hafta başladı. Yıllardır çalıştıkları, hazırlandıkları ve hayalini kurdukları üniversite yolunda, artık sırada tercihler var.


Seçeceği bölüm, adayın geleceğini direkt etkileyecek. Edineceği mesleği, çalışacağı sektör ve şartları hayatına yön verecek. O yüzden bu tercihler çok kritik önem taşıyor.

Ancak bu kadar önemliyken, yapılan hatalar da dikkat çekiyor. İstatistiklere göre her dört adaydan biri, yanlış tercih yapıyor. Bu da geleceğine olumsuz bir etki sağlıyor.

Kıbrıs eğitim sektörünün dikkat çeken markası Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi, bu hassas süreçte de ön planda.

Tercihler döneminde tüm kapılarını öğrencilere açıyor KSTU. Uzman rehberler, tüm öğrencilere ücretsiz tercih danışmanlığı hizmeti verecek.

Öğrencilerin hatalı tercih yüzünden sene kaybetmesi gibi olumsuz durumların önüne geçmeyi hedefleyen KSTU tercih uzmanları, bir insanın hayatındaki en önemli yol ayrımı olan üniversite tercihindeki deneyimlerini tamamen objektif bir anlayışla tüm öğrencilerle paylaşmak istiyor.

Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi yıllardır üniversite tercihlerinde binlerce öğrenciye destek olmuş tercih uzmanı öğretim elemanlarıyla Güzelyurt Yerleşkesi’nde tüm aday öğrencileri ziyarete bekliyor.

Sadece kampüste değil, mobil olarak da tercih desteği sunuyor KSTU. Adaylar 0 533 857 97 57 numara ile WhatsApp ve Viber uygulamaları üzerinden canlı tercih danışmanlığı alabiliyor.

 

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar