Spor

Koşarak barış mesajı verdiler


Kıbrıslı Türk ve Rumlar, dün başkent Lefkoşa’da birlikte koştular

 

 

 

KOŞU LEFKOŞA’NIN HER İKİ KESİMİNDE GERÇEKLEŞTİ:

Lefkoşa’nın her iki kesimindeki surlariçi bölgesi ve çevresini kapsayan 8 kilometrelik koşuda yaklaşık 200 sporcu yer alırken etkinliğin amacı hem Kıbrıs Türk hem de Kıbrıs Rum toplumuna barış mesajı vermek oldu

Kıbrıslı Türk ve Rumlar, dün başkent Lefkoşa’da birlikte koştu.

Lefkoşa’nın her iki kesimindeki surlariçi bölgesi ve çevresini kapsayan 8 kilometrelik koşu etkinliğinde amaç; hem Kıbrıs Türk hem de Kıbrıs Rum toplumuna barış mesajı vermek oldu.

“Reunite Nicosia” adlı inisiyatif tarafından düzenlenen ve yaklaşık 200 sporcunun katıldığı koşu, sabah saatlerinde ara bölgedeki Dayanışma Evi (Home for Corporation) önünde başladı.

”Reunite Nicosia”dan yapılan açıklamada, düzenlenen etkinlikle her iki topluma da barış mesajı verilmesinin amaçlandığı ve bunun başarıldığı belirtildi.

“İlk kez iki toplumlu bir koşu…”

Açıklamada, ilk kez iki toplumlu bir koşu düzenlendiği, “Runite Nicosia” adı altında gerçekleşen etkinliğe yaklaşık 200 Kıbrıslı Türk ve Rum sporcunun katıldığı ifade edildi.

Açıklamada, “Bu organizasyon, tamamen Türk ve Rum koşucuların organize ettiği bir etkinlik oldu. Önümüzdeki günlerde benzeri bir etkinlik için yeniden bir araya gelecekler. Bu bir başlangıçtır. Büyük ilgi gören etkinliğe katılanlara günün anısına üzerinde Reunite Nicosia yazan tişört dağıtıldı.”

Açıklamada, sporcuların izlediği parkur şöyle belirtildi:  “Kıbrıslı Türk ve Rum sporcular; Dayanışma Evi’nden başlayarak, Güney Lefkoşa Surlar İçi’nde bulunan Aykasyano (Kafesli) ve Krisaliniotisa mahallelerinden geçip Lokmacı Barikatı’na vardıktan sonra koşuya Mahkemeler önü, Cumhurbaşkanlığı, Girne Kapısı yönünde devam ederek, Dereboyu’na çıkıp Pronto çemberinden sola dönerek, Ledra Palace bölgesinde bulunan Dayanışma Evi’nde koşuyu tamamladı.”

 Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı