Spor

Koopspor “şampiyonluk” takımıdır


Basketbol Erkekler Ligi şampiyonu olan Koopspor’un başarılı koçu Emrah Güven, Havadis’e konuştu.

 

Tonguç KOTAK 

Basketbol Erkekler Ligi şampiyonu olan Koopspor’un başarılı koçu Emrah Güven, Havadis’e konuştu.

Güven bu zorlu senede şampiyon olmalarında emeği olanları canı gönülden tebrik ederek başarının kolay kazanılmadığını açıkladı.

Koopspor

Çifte kupa

Koopspor koçu Emrah Güven, “Koopspor Camiası olarak 2020-2021 Açılış Ligi şampiyonluğu yanında 2020-2021 normal sezonunu da şampiyon olarak kapatmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz..ezeli rakibimiz Yakın Doğu Üniversitesi ile her zaman olduğu gibi üst düşey  çekişme ve heyecanın yaşandığı  5 maçlık müthiş bir final serisi yaşadık.. YDÜ takımını da tebrik ederim.”dedi.

 

Çok istedik aldık

Güven, “ Koopspor olarak bu yıl bu şampiyonluğu çok istiyorduk ve oynadığımız oyunla da bunu hakettiğimizi düşünüyorum.. özellikle serinin 5. ve son maçında yaşadığımız onca talihsizliklere rağmen oyuncularımın ortaya koyduğu müthiş karakter ve istek beni çok duygulandırdı. Seride belki de en verimli oyuncum olan Erdem’in  maçın başında sakatlanması, Alpay’ın aldığı darbe ile bir gözünün tamamen kapanmasına rağmen oynama isteği, tüm gün boyunca serum alan Doğukanın maçta bizi yalnız bırakmaması çok değerliydi.. Temur’un enerjisi , Kercem’in kritik üçlükleri Berk ve Arif’in ciddi katkısı, kaptan Andımın tecrübesi rotasyonda pek fazla şans veremediğim Tuğberk / Hakan, Arasın pozitif enerjisi bizlere şampiyonluğu getirmiştir. “ açıklamasını yaptı.

Koopspor

Gençleşen bir takımız

Koopspor’un kabuk değiştirdiğini söyleyen koç Emrah Güven, “Son dönemde özellikle genç oyunculara yaptığımız yatırımın karşılığını  almaya başladığımızı düşünüyorum.. 20-22 yaş aralığında birçok yetenekli oyuncuya sahibiz ve bu çocukların uzun yıllar bu ligi domine edecek kapasitede olduklarına inanıyorum. Birbirlerini seven , beraber oynamaktan keyif alan basketbola tutkulu bir oyuncu gurubuna sahibiz. Bu şampiyonlukta en büyük pay onlarındır. Uzun yıllardır bu camianın içinde olan biri olarak her zaman söylediğim gibi Koopspor şampiyonlukların ve kupaların takımıdır..Bu geleneğimizi bozmadan devam ettirmek istiyoruz..

Bizlere her zaman büyük destek veren Kopertaif Merkez Bankası Yönetim Kurulumuza ,Genel Müdürümüz Kemal  Atamana , Hep yanımızda olan Başkanımız Talat Yalkuta ,bizlere büyük destek veren banka çalışanlarımız ve taraftarlarımıza teşekkür ediyorum.”diyerek sözlerini noktaladı.

 Başa dön tuşu