KOOP ve Çetinkaya Atatürk’te çalışıyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Aralık 11, 2023
BasketbolSpor

KOOP ve Çetinkaya Atatürk’te çalışıyor

çetinkaya basketbol antrenman

KKTC Basketbol Federasyonu, Sağlık Bakanlığı ile yaptığı istişareler neticesinde “A” takımların açık alanda antrenman yapabilme izni aldı takımlar idmanlara başladı

 

KKTC Basketbol Federasyonu, Sağlık Bakanlığı ile yaptığı istişareler neticesinde “A” takımların açık alanda antrenman yapabilmesi olanağını sağlanmasının ardından takımlar açık sahada idmanlara başladı.


İzinin çıkmasının ardından Koopspor ve Çetinkaya erkek basket A takımları idmanlarını Atatürk Spor kompleksinde gerçekleştirmeye başladı.

 

Koop, Atatürk’te koştu

Geçtiğimiz yıl düzenlenen Açılış Kupasını kazanarak sezona başlayan Koopspor açık havada idman izninin verilmesi ile ilk çalışmasını Atatürk Stadı Tartan Pisti’nde gerçekleştirdi.

Koç Emrah Güven yönetiminde gerçekleşen idman nefes kondisyona dayalı koşu olarak gerçekleştirildi.

Takımının yeniden bir araya gelmesinden mutlu olduğunu belirten koç Emrah Güven, “Açılış Kupasını kazanarak zirvede bitirdik ama ondan sonra yeniden kapandık. Oyuncularımla yeniden bir araya gelerek sıfırdan idmanlara başladık. En kısa sürede kondisyonumuzu artırarak salon izni çıkar çıkmaz da taktik idmanlarına başlayacağız” dedi.

 

Çetinkaya Alagöz ile başladı

Çetinkaya Basketbol takımı da iznin ardından idmanlara Atatürk Stadı’nda başlayan diğer takım oldu.

Sarı kırmızılılar, koç Kadri Alagöz yönetiminde Atatürk Stadı arkasındaki yardımcı çim sahada kondisyona dayalı idman yapıyor. Konu ile ilgili olarak koç Kadri Alagöz şöyle konuştu:

“Bu kararın alınmasında emeği geçen herkesi kutluyorum. Doğru bir karar. Basketbol Federasyon Başkanı Orhun Mevlit ve yönetim kurulunun verdiği uğraş ve çaba yadsınamaz.

Geri adım atmadılar.  Spor Dairesi – Sağlık Üst Komitesi ile ortak çalışma neticesinde çıkan bu karar basketbol camiası adına sevindirici. Gereken önlemlerin alınarak basketbolumuzun tekrardan başlayacağına inanıyorum. Çetinkaya olarak biz de verilen karar doğrultusunda antrenmanlarımıza başladık.

Oyuncu arkadaşlarımızın arzu ve istekleri bizi bir o kadar daha motive etti. Spor basınının da bu karar için verdiği desteğe teşekkür edilmesi gerekir. Herkes için hayırlısı olmasını ve diğer spor dalları için de örnek olmasını temenni ederim. Herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirirse açılımlar devam eder.

Tüm basketbol camiasına hayırlısı olsun. Sporsuz bir hayat düşünülemez.”

 

Soyer bugün başlıyor

Öte yandan Soyerspor bugün Lefkoşa Şehit Hüseyin Ruso Stadı arkasında bulunan alanda idmanlara başlamaya hazırlanıyor.

Ligin Mağusa temsilcisi olan Doğu Akdeniz Üniversitesi de hafta içinde kendi tesislerinde toplanarak çalışma yapacak.

Fotoğraflar: Tonguç KOTAK

 

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar