Koop finale, LAÜ komaya..! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Aralık 4, 2023
BasketbolKöşe YazarlarıSpor

Koop finale, LAÜ komaya..!

Tonguç Kotak

Basketbolda play-off’ta YDÜ – GAÜ serisi erken biter ama dün geceki Koop – LAÜ serisi uzun olacak demiştim. Ne var ki “Orhun Mevlit” hocamı unutmuşum. Orhun hoca’nın yapacaklarını hesaba katmadım. İlk maçta atılan Orhun hoca dün gece de takımı ne kafa olarak maça hazırlamış ne de kendi hazırlanmış. Zaten kendi de maçı 27 dakika görebildi ve yine oyundan atıldı.

Maçın ilk periyodunda taraflar savunma yapmadan oynadılar. Ne Koop ne de LAÜ’de savunma yapmamakta ısrar ettiler. İkinci periyot başladığında ben LAÜ savunma yapar da maça denge gelir düşüncesindeydim ama maviler değil savunma yapmak “Benim bu sahada ne işim var?” havasına girince Koop aldı başını gitti ve devre 34 sayı farkla 67-33 tamamlandı.


İkinci devreye yine ben “LAÜ toparlar” diye düşünürken eski dostum Orhun hocam sahneye çıktı ve ilk maçın ardından ikinci maçta da kendini attırınca maç “maçlıktan” çıktı. O anda LAÜ Rektörü Mehmet Ali Yükselen ile LAÜ Rektör Yardımcısı Akın Cellatoğlu’nu izlemeye başladım. Adamların yüz ifadeleri üzgün ve bunu biz hak etmiyoruz der gibiydi. Bu camia son iki yılda basketbola çok iyi yatırım yaptı ama dün gece düştükleri pozisyon hiç hoş değildi. LAÜ bunun altında kalkar mı? Evet, kalkar ama bazı şeyler değişmeli.

Koopspor’da Emrah Güven ve kurmayları tek yabancı ile sezonu en iyi şekilde götürüyorlar. Yükselen performansları ile seriyi 2-0 yaptılar. Lefke’de kazanıp klasik Koop – YDÜ finalini oynamak istiyorlar. Marvin gecenin yıldızı, Alpay’ın ondan kalır yanı yok, Temur her maç yükselen grafiği ile dikkat çekiyor. Kercem geçen maçın yıldızı bu maç da görevini yaptı. Kaptan Kemal da ondan istenileni yapıyor. Koopspor camiası kenetlendi ve finale doğru gidiyorlar. Ama önce Salı akşamı Lefke’de kazanıp seriyi 3-0 almalı sonra finali konuşmalıyız.

Hakem üçlümüz çok mu iyi maç yönettiler. Hayır, ama imdatlarına Orhun hoca yetişince onlar da rahatladı. Yalnız şunu söylemeliyim ki, bu yıl ilk kez izlediğim DAÜ öğrencisi, TBF C klasman hakemi Yasin Güzel’i ben beğendim.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar