Köşe Yazarları

Konuşun ama Yasa da yapın!Bayıldım!
Kim ne derse desin. Hepsi işimize gelir. Başkaları da başka şeyler söylesin. Durmayın,  konuşun. Devam edin lütfen.İster geç, ister güç olsun! Ne isterse olsun. Yeter ki olsun. Olsun da böyle olsun.

Kudret Özersay konuşmaya, tepki koymaya geç mi kaldı? Kalsın. Ama susmasın bugünden itibaren. Konuşmaya, taş koymaya, diretmeye, engel olmaya, yasal boşlukları doldurmak için çalışmaya devam etsin.

Her şeyin “bir ilki” ya da başka bir deyişle “bir başı” vardır. Bu da ilki olsun. Başlangıç olsun. Arkası gelsin. Devam etsin.

Sibel Siber de konuşsun. Diğer sessiz sedasız, suya sabuna dokunmayan “ortakların” yaptığı gibi yapacağına, sus pus olacağına, neme lazımcılığa yatacağına, o da konuşsun. Fena mı? Geçmişi hatırlatsın. Savcılığın ne dediğini, alınan kararların KKTC Anayasası’nın neresine, neden aykırı olduğunu, eşdeğerden hak sahibi olanların haklarının neler olduğunu, bu haklarının nasıl yendiğini yutulduğunu, hak sahibi olmayan aşkarlara, nasıl peşkeş çekildiğini anlatsın.

Anlatsın… Anlatsın… Anlatsın…

Lütfen hiç susmasın! Kimsemize zararı yok doğruların ve gerçeklerin.

Ama sadece lafta da kalmasın bu söylenenler. Boşuna mı demişler, söz uçar yazı kalır!

Bunun yazısı ne ola? Yasa!

Savcılık birçok konuda görüş veriyor. Adı üzerinde, görüşü yasaya çevirecek olan kurum; YASAMA. Çözümü parasız. Beleş. Basit. Oturup beş on gün çalışacaksınız. Sonuçta uzmanların, bilir kişilerin de desteği ile harika bir yasal mevzuat oluşturacaksınız.

Artık peşkeş yok. Hırsızlık, usulsüzlük, yolsuzluk yok. Eş dost ahbap kayırmacılık rant kollama yok. En önemlisi oy devşirmek, insanları kandırmak da yok.

Sonsuza kadar çözüm.

Kamu İhale Yasası’na, kiralamalar ile ilgili usul ve esasları gösterecek olan bir tüzük hazırlamak çok mu zor? Aksine çok çok kolay.

Herkes kafasına göre kiralama yapıyor. İçişleri Bakanlığı, Turizm ve Çevre Bakanlığı, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı, Devlet Emlak Malzeme Dairesi ve belki de daha başkaları da.

Esas, kriter, usul ne?

Belirsiz!

Belki babanızın adını yaşatmak, belki bir kumarhaneye rant sağlamak, belki damada, dayıya amcaya, yengeye, halaya, yeğene kıyak geçmektir kriter. Kim bilebilir ki?

Kimin malını, kime dağıttığınızı hiç sorgulamayacağım bile. O başka bir yazının konusu.

Özetle, konuşun konuşabildiğiniz kadar. Ama yasaya da dökün konuştuklarınızı.

Uçup gitmesin. Tutanın elinde kalmasın. Bu konular artık gündem olmasın. Amacı bu mallar ve mülkler olanları bu toplum artık karşısında görmesin. Seçmesin.

Kaybolup gitsinler. Tükensinler. Yok olsunlar.

Bu sizin elinizdedir. Kesin beslenme kaynaklarını! Artık kan ememesinler!

Başa dön tuşu