KıbrısManşet

Kokain zanlılarına 20’şer ay hapislikÇatalköy’de geçen yıl 6 gram kokain ile yakalanan Viorel Ionut Stoica ve Serkan Tosun aleyhindeki dava dün Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde karara bağlandı

Devrim DEMİR

Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde 2017 yılında işledikleri uyuşturucu madde kokain suçundan yargılanan Viorel Ionut Stoica ve Serkan Tosun aleyhindeki dava dün karara bağlandı.
Yargılandıkları uyuşturucu madde kokain “alma” ve “tasarruf” suçlarından suçlu bulunan Viorel Ionut Stoica ve Serkan Tosun 20’şer ay hapse mahkûm edildi.Girne Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Nüvit Gazi Hacı, Kıdemli Yargıç Şerife Kâtip Kır ve Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen davanın karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Kıdemli Savcı Erdinç Akyener hazır bulundu.

Stoica ve Tosun aleyhinde oy birliği ile alınan kararı Kıdemli Yargıç Şerife Kâtip Kır açıkladı.

Uyuşturucu suçları yaygınlaşıyor

Kararı okuyan Kıdemli Yargıç Şerife Kâtip Kır, olayın 2017 yılında Çatalköy’de meydana geldiğini ve sanıkların 6 gram kokain ile suçüstü yakalandıklarını anlattı.

Kır, işlenen suçların vahim ve yaygın olduğuna değinerek artış gösteren uyuşturucu suçları karşısında ibret verici cezalar dışında başka cezaların verilmesinin mümkün olmayacağının altını çizdi.

Sanıkların söz konusu kokain türü uyuşturucu maddeyi satmak için tasarruflarında bulundurduklarının altını çizen Kır, Viorel Ionut Stoica ve Serkan Tosun’u 20’şer ay hapse mahkûm ettiklerini açıkladı.

Başa dön tuşu