Kıbrıs

“Koçero” suçüstü yakalandı

KKTC’de “Uyuşturucu”, “Hırsızlık” ve “Askeri yasak bölgeyi ihlal etmek” suçları ile ilgili 2 yıldır polisin “aranan kişiler” listesinde yer alan “Koçero” lakaplı İbrahim Özyüksel,  Yiğitler Burcu’ndan önceki gün sahte kimlik ile KKTC’ye giriş yapmak istediği esnada suçüstü yakalandı.
Zanlı İbrahim Özyüksel, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde dün yargıç karşısına çıkarıldı.
Zanlı hakkındaki soruşturmayı yürüten polis memuru, mahkemede verdiği ifadede, zanlının 18 Şubat 2012 tarihinde Lefkoşa’da A.S.’ye ait evin mutfak kapısının penceresini kırarak içeri girdiği ve evde bulunan çelik kasayı, kasadaki bir adet tabanca ile 6 bin 500 değerinde ziynet eşyasını çaldığını ve suçun kamera kayıtlarına yansıdığını ifade etti.
Polis zanlının 18 Şubat 2012 tarihinden beri aranmakta olduğunu kaydetti.
Polis, zanlı İbrahim Özyüksel’in, ayrıca Murat Ömürsel’e ait kimliğin üzerine kendi fotoğrafını yapıştırarak “sahte evrak düzenleme” suçu işlediğini ve bu sahte kimlik ile 9 Nisan 2013 tarihinde Yiğitler Burcu’ndan KKTC’ye geçiş yapmak istediği sırada suçüstü yakalandığını belirtti.
Mahkeme zanlının soruşturma maksatlı 2 gün süre ile poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Suç dosyası kabarık
Suç dosyası oldukça kabarık olan Koçero, 12 Şubat 2010 tarihinde Kuzey Kıbrıs Sigorta ve Reasürans Şirketler Birliği Başkanı ve Gold Insurance Ltd.’nin sahibi Ülker Fahri’nin evinde meydana gelen soygun girişimi suçlamasıyla tutuklanıp mahkemeye çıkarılmıştı, Koçero, bu davada ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakılmıştı.
İbrahim Özyüksel ayrıca, 12-13 Kasım 2010 tarihinde Lefkoşa’da Ülker Fahri’nin evinde meydana gelen “ağır bir suç işlemek için bir konuta girme ve kasti hasar”, 2010 yılı Şubat ve Temmuz aylarında Beyarmudu’nda meydana gelen “birinci derece askeri yasak bölgeyi ihlal ve yetkili makamdan izinsiz Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne çıkış yapma”, 2010 yılı Temmuz ve Ağustos aylarında Lefkoşa’da meydana gelen “birinci derece askeri yasak bölgeyi ihlal ve yetkili makamdan izinsiz KKTC’ye giriş yapma” ve 18-19 Kasım 2010 tarihlerinde Beyarmudu bölgesinde “birinci derece askeri yasak bölgeyi ihlal ve yetkili makamdan izinsiz KKTC’ye giriş yapma” ve 17 ve 21 Mayıs 2010 tarihlerinde de “uyuşturucu alma ve tasarrufu” suçlarını işlediği gerekçesi ile tutuklanarak Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılmıştı.

2 yıl sonra suçüstü yakalandı
Zanlı İbrahim Özyüksel, hakkındaki tüm suçlamalardan ileride yargı yargılanmak üzere 1 Aralık 2010 tarihinde teminata bağlanmış ancak mahkemenin teminat şartları yerine getiremediği gerekçesi ile Merkezi Cezaevi’ne gönderilmişti.
İbrahim Özyüksel, teminat şartlarını yerine getirdiği zaman da serbest kalmıştı. Bu dönem yasa dışı yollardan Güney Kıbrıs’a kaçan zanlı İbrahim Özyüksel, 2 yıldan bu yana da polis tarafından aranıyordu.
Zanlı İbrahim Özyüksel’i Yiğitler Burcu’ndan önceki gün yasadışı yollarla KKTC’ye giriş yapmak istediği esnada suçüstü yakalayarak tutukladı.

Daha Fazla Gösterİlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı