Otobüs işletmecileri dert küpü - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Mayıs 24, 2024
Kıbrıs

Otobüs işletmecileri dert küpü

Otobüs işletmecileri dert küpü

Yaklaşık iki yıldır taşımacılık ücretlerinin değişmemesi otobüs işletmecilerini iflasın eşiğine getirdi. Arka arkaya yapılan zamlarla baş edemez hale otobüs işletmecileri sıkıntılarını hükümet yetkililerine anlatmaya hazırlanıyor.
Havadis’e konuşan Kar-İş Başkan Vekili Biray Hamzaoğulları, artık seçim yasaklarının geçtiğini ve sektördeki sıkıntıları anlatmak için hükümet yetkililerinden görüşme talep ettiklerini belirtti. Hamzaoğlulları ayrıca, sektörde yaşanan birçok sıkıntının da devam ettiğini belirtti.

“Daha fazla T izni verilmesin”
Sektörde yaşanan sıkıntıların başında t izinleri olduğuna dikkat çeken Hamzaoğulları “Daha fazla T izni verilmesin” dedi. Hamzaoğulları şu şekilde konuştu:
“Yetkililerden görüşme talep ettik. Eğer görüşme talebimizi kabul ederlerse daha fazla T izni verilmemesini talep edeceğiz. Zaten sektör zorumdadır ve kimse yaptığı işten ekmek parasını çıkaramıyor.”


“Öğrenci taşımacılığında sistem değişmeli”
Otobüs işletmecilerine öğrenci taşımacılığı ücretlerinin ödendiğini söyleyen Hamzaoğulları ancak bu konudaki sistemin değişmesi gerektiğine vurgu yaptı. Hamzaoğulları şu şekilde konuştu:
“Öğrenci taşımacılığı konusunda sistem değişmelidir. Zaten otobüs işletmecilerinin tek geçim kaynağı öğrenci taşımacılığına bağlıdır. Bu nedenle otobüs işletmecilerine verilen para öğrenci sayısına göre değil otobüs ve minibüs kiralamalarına göre olmalıdır.”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar