Diğer SporlarSpor

Klasikler Girne’ye akın etti
Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği (KTKOD), “2019 Royalton Klasik Otomobil Ralli Şampiyonası”nda yer alan, “Vodafone Telsim 10. Klasik Otomobil Sergisi” klasik araçların yoğun katılımıyla festival havasında gerçekleşti.

Girne Kordonboyu Caddesi üzerinde 4 Mayıs Cumartesi günü gerçekleşen etkinlik Girne Belediyesi’nin desteği, KKTC Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu himayesinde, Vodafone Telsim ana sponsorluğunda yapıldı ve açık hava klasik otomobil sergisine toplam 136 klasik araç katıldı.

“En cool klasik aracı” halkın gönderdiği 5 bin 872 kısa mesaj belirledi. Saat 13:00 – 16:00 arası geçerli olan ve çok heyecanlı geçen oylama sonucunda en yakın rakibini 7 oy farkla geçen Hasan Kenan Rüstemoğlu’a ait 1960 model VW Beetle araç 968 oyla birinci, İnanç Babaliki’ye ait 1979 Rolls Royce Silver Shadow 2 araç 961 oyla ikinci, Doğuş Yücedağ’a ait 1971 model VW Beetle araç 468 oyla üçüncü oldu.

İlk üçe giren klasik araçların sahiplerine ödülleri Teslim Satış ve Pazarlama Müdürü Yiğit Camcı, Kurumsal Satış Bölüm Başkanı Sevim Beşok Esendağlı ile Pazarlama Uzmanı Uğur Eylik verdi.

Sergide ayrıca Kuzey Kıbrıs Türk Kızılay’ı da yer alarak kan bağışı kabul etti. “Kan ver Hayat Kurtar” sloganıyla düzenlenen bağış kapsamında 43 ünite kan toplandı.

Serdar Denktaş motosikletiyle katıldı

Rengarenk ve tarihi değerleriyle Girne sokaklarından geçip antik limana giren klasikler, meraklı bakışlar arasında sergileme yerini aldı. Bazı klasik araçların önüne yerleştirilen çeşitli objeler de en az klasikler kadar büyük ilgi çekti.

Etkinliğe destek veren Harley Davidson Riders Clup ekibinde, Maliye Bakanı Serdar Denktaş da vardı. Denktaş, motosikletiyle sergiye katıldı ve vatandaşlarla bir arada zaman geçirdi. Festivale ayrıca Yakın Doğu Klasik Otomobil Müzesinden de Dünyada ender bulunan çok önemli klasik araçlar da yer alarak ve ziyaretçilerin ilgi odağı olmayı başardılar.

Güngördü’den övgü dolu sözler

Etkinliğe ev sahipliği yapan Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü konuşmasında ülkemizin kanayan yarası trafik kazalarının, birçok aileye acı yaşattığına dikkat çekerek gençlerin yollarda hız yapmak yerine, toplumsal projelere imza atan, örnek çalışmalarıyla bilinen derneklerin çatısı altındaki organizasyonlara katılarak, motor sporları yapabileceğini söyledi.

Güngördü, Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği’nin çalışmalarından övgüyle söz ederek Kuzey Kıbrıs Türk Kızılay’ının da bu yıl etkinliğin bir parçası yapılmasını takdirle karşıladı.

KTKOD Başkanı Burçin Aliusta da, sergiye katkı koyan Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Teslim Satış ve Pazarlama Müdürü Yiğit Camcı, Harley Davidson Riders Clup Damla Köroğlu ile Capital Radio sahibi Ahmet Kasımoğlu’na teşekkür plaketi verdi.Başa dön tuşu