Spor

KKTOK Türkiye Rallisi’ne hazır


KKTOK kafilesi 40 kişilik ekibi ile bugün Marmaris’te startı verilecek olan Türkiye Rallisi’ndeki görevlerine başlayacak

DENİZ FAHRİ VE BORA MANYERA-CEM ÇERKEZ DE YARIŞACAK: Ülkemizi Türkiye Ralli Şampiyonasında temsil eden başarılı ralli pilotlarımız Deniz Fahri ve Bora Manyera – Cem Çerkez ikilisi de WRC2 kayıtları ile Dünya Ralli Şampiyonasında bugün start alacaklar

 

Mete OĞUZ

 

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından Muğla’nın Marmaris, Datça ve Ula ilçelerinde “Türkiye Rallisi” adıyla 12-15 Eylül’de düzenlenecek Dünya Ralli Şampiyonası’nın (WRC) 11. ayağı öncesi ilçeye gelen 22 ülkeden 54 otomobil ve 108 sporcu hazırlıklarına başladı.

Geçtiğimiz yıl Rally Turkey in şehir içi etaplarında sorumluluk alan Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu ekibi bu yıl da yine rallinin açılış ve kapanış etapları olacak olan  Şehir İçi Özel etabı ve Power Stage etaplarında görev yapacak. Tigin Kişmir ve Canben Özpaşa ‘nın etap sorumluluğunu üstleneceği büyük organizasyon için KKTOK kafilesi 40 kişilik ekibi ile Türkiye rallisi’ndeki görevlerine bugün başlıyor.

 

Start bugün

Takımlar, bugün Değirmanyanı’ndaki kısa shakededown etabında araçlarının son ayarlarını yaparak organizasyona başlayacak. Pilotlara ise Marmaris Yat Limanı’nda bugün saat 18.00’de sembolik start verilecek.

Şehir merkezinde geçen yılki bölümünde 50 bin kişinin nefeslerini tutarak izlediği iki kilometrelik seyirci özel etabı Türkiye Rallisi başlayacak.

Ekipler, yarın İçmeler’deki 24,80 kilometrelik etapla güne başlayarak toplamda 38,15 kilometreyle rallinin en uzun etabı olan Çetibeli’ye geçecekler. Cuma günü son olarak 16,57 kilometrelik Ula etabı geçilecek.

 

Deniz Fahri ve Bora Manyera-Cem Çerkez de yarışacak

Ülkemizi Türkiye Ralli Şampiyonasında temsil eden başarılı ralli pilotlarımız Deniz Fahri ve Bora Manyera – Cem Çerkez ikilisi de WRC2 kayıtları ile Dünya Ralli Şampiyonasında bugün start alacaklar.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı