Köşe Yazarları

Kimdi o yüzsüz?


Toparlanıyoruz Hareketi olarak; “öde, ödettir, ödeyim” demiştik. Daha dün gibi… Oysa üzerinden 6 yıl geçmiş. Konuşmanın kolay olduğu o statüden, şimdi başka bir statüye sıçrayış var. Bunu söyleyen ve sosyal medya hesabından paylaşan şahıs o zaman dernek başkanı idi şimdi bakan. Kişi aynı ama statü farklı!

Ne yani? Söz, demeç, vaat, statüye göre değişmeli mi?

Hayır!

Değişiyor mu?

Evet!

Bakın, şimdinin bakanı, o zamanın hareket başkanı ne diyordu?

Unutması mümkün mü bunları?

Değil!

E şimdi bu soruların muhatabı, içerisinde bulunduğu ve kendisinin de yardımcılığını üstlendiği hükümet değil mi?

O “meşhur” kampanyanın paylaşımlarından birini aynen aşağıya alıyorum. Aleme ibret olsun diye!

Soru: Hükümet, her yıl bütçesine tüm ‘gelirini’ bağış olarak koyduğu ve TÜM YÖNETİCİLERİNİ kendisinin ATADIĞI kurumlara “onlar ayrıdır, onların elektrik borcu benim borcum değil ki” nasıl diyebiliyor? Bunun YÜZSÜZLÜK ile bir ilgisi olabilir mi acaba?

Soru: Bize TASARRUF yapıp zamlı faturanızı ödeyin diyen hükümetin kendisi neden TASARRUF yapıp borcunu ödemeye başlamıyor?

Soru: Çalışanların maaşına %1 artış ile elektrik zammının tahribatını düzeltecek olan hükümet, bunu yapacağına neden bu para ile kendi borcunu ödemeye başlamıyor?

Soru: Çalışanların maaşına %1 artış ile elektrik zammının tahribatını düzelteceğini söyleyen hükümet, ŞAKA mı yapıyor?

Soru: Çalışanlara %1 artış yaparak kendince elektrik kayıplarını telafi edeceğini söyleyen hükümet için özel kesimde çalışanlar ne anlam ifade ediyor? Yoksa Hükümet özel kesim çalışanlarının bu elektrik zammından etkilenmeyeceğini mi hesapladı?

Soru: Bugüne değin Elektrik İnkişaf Yasa ve Tüzüğünü ihlal ederek borçlu özel ya da kamu kurumlarının elektiriğini KESMEYENlerin yaptıkları HUKUKSUZLUK değil mi? Şİmdi zamma tepki koyacak olan gariban vatandaşın elektiriğini kesmeye geleceksiniz öyle mi?

Soru: Bize “elektrik faturanızı ödeyin” diyen kim?

Cevap: Kendi faturasını ödemeyen ve elektrik kurumuna milyonluk borç takan!!!

Soru: Peki kendisi kendi faturasını ödemezken bize nasıl olur da “siz ödeyin, hem de zamlı ödeyin ” diyor?

Cevap: Yüzsüzdür de ondan…

Soru: Borcunu ödemeyen bu ve önceki hükümetler, batık bankalardan tahsil edilmesi gereken 600 milyon civarı parayı, her dönem hükümette olana YAKIN bir batık banka mutlaka bulunur diye ve birbirlerini kayırdıkları için mi TAHSİL ETMİYOR?

Soru: Bazı büyük şirket ve kurumların faturaları uzun süredir ÖDENMEMESİNE rağmen nasıl oluyor da elektrikleri hala KESİLMİYOR? Bunun, seçim döneminde siyasi partilerin bu kurum ve şirketlerden beklediği BAĞIŞ/Rüşvet ile bir ilgisi olabilir mi???

Soru: Bu siyaset anlayışına ve siyasilere GÜVENSİZLİĞİN TAVAN yaptığı bu dönemde hükümet “bu elektrik zammını önümüzdeki aylarda geri alma ihtimali var” mealinde sözler verdiğinde buna İNANAN ya da İNANDIĞINI SÖYLEYEN bireylere ne ad verilir? Ya da Hükümet buna İNANACAĞIMIZA gerçekten İNANIYOR MU?

Evet…

Paylaşım bu idi. O zamanla bu zamanı karşılaştırınca, siyasilerin itibarı neden yerlerde sürünüyor diye merak etmeye gerek var mı?

Üstelik o paylaşımda, birisine “Yüzsüzlük” de basılmış!!!

Kime ve neden idi acaba?

Bir da lafcık vardı: “Sap döner keser döner gün gelir hesap döner”

Aha döndü!
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı