KıbrısManşetTürkiye

Kıbrıslı doktorlardan 1 dakikalık saygı duruşuTürkiye Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, ülke genelinde 601 sağlık çalışanının, Kovid-19’a yakalandığını açıklamasının ardından, ilk doktor ölümü haberi geldi.

Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu hayatını kaybetti

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, yaptığı açıklamada, Taşcıoğlu’nun 16 Mart’tan bu yana fakülte hastanesinde koronavirüs tanısıyla tedavi edildiğini, tedavinin çok sayıda uzman hekimin olduğu bir kurul tarafından sürdürüldüğünü ancak tüm müdahalelere rağmen kaybedildiğini söyledi.

Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği’nden Taşçıoğlu’na 1 dakikalık saygı duruşu

Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Başkanı Dr. Özlem Gürkut, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, bir çok hekimin yetişmesinde emeği olan, bir çok hastaya şifa olan, örnek bir hekimi yitirmekten dolayı çok üzgün olduklarını belirtti.

Meslektaşlarına, Taşçıoğlu’nun öğrencilerine, hastalarına ve tüm sevenlerine baş sağlığı dileyen Gürkut, doktorun anısı önünde saygıyla eğildiğini söyledi.

Gürkut, tüm hekimleri ve sağlık çalışanlarını, bu gün saat 12:00’da, Taşçıoğlu’nu anmak üzere, 1 dakikalık saygı duruşuna davet etti.

Gürkut’un, Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi adına yaptığı paylaşımının tamamı şöyle:

“Türkiye’de İLK COVID-19/CORONA Virüs vakasına bakan; İstanbul Tıp Fakültesi Dahiliye Ana Bilim Dalı öğretim üyelerinden değerli bilim insanı Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu, bugün tedavi gördüğü Enfeksiyon Servisinde hayatını kaybetmiştir.

Birçok hekimin yetişmesinde emeği olan, birçok hastaya şifa olan örnek bir hekimi yitirmekten çok üzgünüz. Meslektaşlarıma, öğrencilerine, hastalarına ve tüm sevenlerine baş sağlığı diler anısı önünde saygıyla eğilirim.

Cezane törenlerinin bile yapılamadığı salgın ortamında, ülkemizin tüm sağlık kurulumlarında, bütün hekimleri ve sağlık çalışanlarını, 02 Nisan Perşembe günü saat 12:00’da, değerli hocamız, Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu’nu anmak üzere, tek tek durarak yapılacak, 1 dakikalık saygı duruşuna davet ediyoruz”


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı