Magazin

Kıbrıs’a 13 ödülle döndüler
DAMAK TADININ YILDIZI OLDULAR:

Çatalköy’de hizmet veren Elexus Hotel’in şefleri, lezzet dünyasının taçlandığı prestijli yarışma Gastro Antalya’da beşi altın madalya olmak üzere toplamda 13 ödüle layık görüldü

 

Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen şeflerinin jüri üyeliği ile yeni ve zengin lezzetler çıkarmak adına gerçekleşen Gastro Antalya’da şef ve şef adayları birbirinden farklı kategorilerde yarıştı. Çatalköy’de hizmet veren Elexus Hotel’in şefleri bu yarışmalarda beşi altın madalya olmak üzere toplamda 13 ödüle layık görüldü.

Birbirinden farklı ve özgün mutfaklara ait lezzetleri restoranlarında barındıran Elexus Hotel, mufak şeflerinin başarılarıyla bir kez daha ön plana çıkıyor. Türkiye’nin birçok yerinden gelen toplamda 800 yarışmacı şef ve şef adaylarının  yarıştığı ve ana temasını “Turunçgiller” den alan Gastro Antalya kapsamında düzenlenen yarışmalarda Elexus Hotel şefleri 5 altın madalya dahil olmak üzere 13 ödülle Kıbrıs’a geri döndü.

 

Çikolatadan Antika Eserler yarattılar

Avrupa’daki birçok yarışmada dereceler kazanan Elexus Hotel’in şefleri, “Çikolatadan Antika Eserler” konseptiyle 100-150 yıllık fonograf, radyo, gramofon, daktilo başta olmak üzere antika niteliği taşıyan birçok objelerin birebir aynısını  çikolatadan yaptı. Nostaljiden ilham alınarak saf çikolatadan yapılan eserler arasında özellikle 7 kilo ağırlığındaki gramofon ve klasik çevirmeli telefon yarışmada ilgi odağı oldu.

Elexus Hotel Executive Sous Chef ve takım lideri olan Ali Keskin, Sous Chef Cevdet Özdemir, Chef de Cousine Aydın Kuzucanlı, Samet Çizgen ve Kutay Çakır, bireysel display ustalar kategorileri dahil olmak üzere gerçekleşen yarışmalarda 5 altın madalyayı kazandı.

 

 Başa dön tuşu