Kıbrıs

Khora Kitap Cafe’de Çocuk Bölümü Açıldı


[dropcap style=”circle” color=”#ffffff” bgcolor=”#0065ad”]A[/dropcap]ltı yıl önce kitapseverlere merhaba diyen Khora, Khora Yayınları, Akdoğan satış noktası ve Mağusa şubesinin ardından, şimdi de Lefkoşa Khora’da çocuk bölümü açmanın sevinci ve gururunu yaşadı.

Açılışı yapılan çocuk bölümünde, çocuklar kendilerine ait özel alanlarında kitap bakabilecek ve okuyup resim yapabilecekler.

Kurdele çocuklarla birlikte çözüldü…

Khora’dan yapılan açıklamaya göre, Khora adına Pınar Piro’nun çocuk bölümünün açılış öyküsünü anlatmasının ardından, eski KTÖS başkanı ve eğitimci Güven Varoğlu açılış konuşması yaparak, kurdele düğümünü çocuklarla birlikte çözdü. Çocukların kitapları incelemesinin ardından, Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Özlem Özkaram, çocuklarla birlikte tiyatral masal etkinliği gerçekleştirdi  ve “Kar tanesinin serüvenini” anlattı. Tiyatral masal etkinliğinin ardından çocuklar kitaplarla buluştu, boyama yaptı ve satranç oynadı.  Açıklamada ayrıca, çocuk bölümünde her ay çocuklara özel farklı etkinlikler gerçekleştirileceği de belirtildi.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı