Keyifli dönem menapoz - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Şubat 22, 2024
Sağlık

Keyifli dönem menapoz

Menopoz, adet görmenin sona ermesi demek. Günümüz koşullarında, ortalama yaşam süresinin artmasına bağlı olarak artık kadın ömrünün üçte birini menopoz döneminde geçeceği düşünülüyor.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Lale Göl, bazı basın organlarında yer alan olumsuz yayınların kadınları tedirgin ettiğini söyledi, ancak gerçeğin böyle olmadığını belirti.
Menopozun, keyifle geçirilecek bir dönem olabileceğin belirten Dr. Göl, “Çünkü kadın bu dönemde kariyerinin en iyi konumundadır, işinde belli bir yere gelmiştir, beceri, bilgi ve deneyim bakımından en verimli çağındadır. Çocukları meslek sahibi olup kendi yaşamlarını kurmuşlardır. Kadın, cinsellik konusunda daha bilgili ve ne istediğini bilen bir noktaya erişmiştir ve gebe kalma korkusu son bulduğu için de bu alanda daha rahat davranabilmektedir. Maddi, manevi olarak problemlerinin çoğunu çözmüştür. Bundan dolayı yaşamının en güzel ve keyifli döneminin bu dönem olması gerekmektedir” dedi.


Op. Dr. Lale Göl, bu dönemi daha keyifli yaşamak ve gelişecek sıkıntıları kolay atlatmak için de bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanının kontrolünde olmak gerektiğini söyledi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar