Kempo Hüseyin Merthan Çakırlı Anı Şampiyonası yapılıyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Eylül 26, 2023
Spor

Kempo Hüseyin Merthan Çakırlı Anı Şampiyonası yapılıyor

Kempo Hüseyin Merthan Çakırlı Anı Şampiyonası yapılıyor

Kempo Savunma Sporları Federasyonu tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen merhum Hüseyin Merthan Çakırlı Anı Şampiyonası 24 Haziran Cumartesi günü yapılıyor. İskele Doktor Fazıl Küçük Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek olan 3.Hüseyin Merthan Çakırlı Anı Şampiyonası’na Mağusa İhtisas Spor Derneği, Erdem Akademi Derneği, İngenç Akademi Spor Derneği, Sezar Spor ve Aktiveler Derneği, Cyprus Bullions Spor Derneği, Girne Gençler Birliği Spor Derneği, Güzelyurt Bulut Spor Derneği’nden oluşan 7 kulübün 90 sporcuları katılacak. Aziz Spor Derneği de Kayıt yaptırdı.

 


5 branşta yarışmalar yapılacak

Kempo Savunma Sporları Federasyonu 3.Hüseyin Merthan Çakırlı Anı Şampiyonası’nda Semi Kempo, Ful Kempo, Gramppling Kempo, Kempo Kata, Selfdefence Kempo olmak üzere 5 branşda yarışmalar yapılacak. 15 hakem, 1 doktor, 1 hemşire’nin görev yapacağı şampiyona sabah saat 09:00 de tartı ve doktor kontrolleri sonrasında müsabaklar başlayacak.

 

Gelenekselleşti

Kempo Savunma Sporları Federasyonu Başkanı Mehmet İngeç, üçüncüsü kez düzenleyecekleri merhum Hüseyin Merthan Çakırlı Anı Şampiyonası’na 2023 yılı üyeliğini yatıran 7 üye kulübün lisanslı olan sporcular yarışmaya katılacak 7 üye kulübün lisanslı sporcuların katılacağını belirtti. Şampiyona hazırlıkların sürdüğünü belirten başkan Mehmet İngeç, sabah saat 08:00’de başlayacak müsabakların öğleden sonra saat 14:00’de açılış seromoni ve ödül töreni ile tamamlanacak. Şampiyona sonrası düzenlenecek olan ödül töreninde ödüllerin verileceğini belirten Mehmet İngenç, tüm spor severleri müsabakalara davet etti.

 

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar